Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca
Nowy Targ
Clear
12°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
13°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
11°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
12°
Wiatr: 0.72 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
12°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
20
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
14
6
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
31
27
16.05.2022, 14:33 | czytano: 1268

"Festyn zdrowia" w nowotarskiej "Dwójce" (zdjęcia)

Jedyny piątek 13-tego w tym roku upłynął uczniom Szkoły Podstawowej w Nowym Targu na klasowej rywalizacji w dwóch grupach wiekowych w ramach szkolnego Festynu Zdrowia.

zdj. Szymon Pyzowski
Nauczycielki Ewa Garbacz i Agnieszka Batkiewicz zorganizowały dla dzieci świetną zabawę - kilka konkurencji, spośród których każdy uczeń wybrał jedną. W kilku osobowych grupach reprezentanci klas walczyli o punkty dla całej klasy i nagrody ufundowane przez Vincitore Parmezan, restaurację Na Winklu, Kawiarnię Parkową i Radę Rodziców przy SP 2.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli, firm i instytucji zorganizowano dla uczniów konkurencje:
- warsztaty zero waste z restauracją Vincitore (gościem specjalnym był Janek Szkaradziński – półfinalista programu Master Chef Junior
- warsztaty kulinarne z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – pod okiem pana Józefa Bąbola nauczyciela ZSCKR.
- piramidę żywieniową
- quiz o zdrowiu
- kanapkowe wariacje
- witaminowy pokaz mody
- grę terenową z Nadleśnictwem Nowy Targ – o to zadbał pan leśniczy Krzysztof Przybyła wraz z współpracownikami
- zawody sportowe
- marsz po zdrowie ze studentami PPUZ w Nowym Targu;

Studentki nowotarskiej uczelni przeprowadziły dla dzieci pomiar ciśnienia tętniczego krwi, saturację oraz szkolenie z pierwszej pomocy. Firma Stalgast zapewniła warzywa i owoce na świeżo wyciskane soki, a Stanisław Kułach przekazał jabłka dla uczniów Szkoły otrzymane od gospodarstwa agroturystycznego w Jodłowniku. Związek Podhalan odział Nowy Targ częstował oscypkami zakupionymi przez Miasto Nowy Targ oraz moskolami, które przekazała Szkole Karczma u Borzanka. Uczniowie ZSKRC przygotowali zdrowe desery, którymi dzielili się z dziećmi z SP2.

Kulminacyjnym punktem festynu były banery prezentowane przez poszczególne klasy i oceniane przez komisję z hasłami dotyczącymi zdrowego trybu odżywiania: „Zdrowe odżywianie to receptura na dobre piłki kopanie”, „Gdy owoce jemy to zdrowo rośniemy”, „Dbać o zdrowie ważna sprawa, więc korzystaj z tego prawa” , „Pięknie śpiewam świetnie tańczę jem banany, pomarańcze”, „Zdrowe życie to nie kit zjedz warzywa będziesz fit” . Uczestnicy następnie przemaszerowali wokół osiedli Nowego Targu z tymi transparentami prezentując hasła.

Całość zakończyło przedstawienie poświęcone patronowi Szkoły Mikołajowi Kopernikowi.

źródło: organizatorzy, zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas