Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Nowy Targ
Clouds
14°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
03.06.2022, 09:22 | czytano: 790

VI Lekcja muzyki dla podopiecznych Chatki (zdjęcia)

Po kilku latach przerwy, spowodowanej pandemią, znów w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu zorganizowana została Lekcja muzyki dla Chatki.

arch. szkoły
W szkolnej auli pojawili się wyjątkowi słuchacze – dzieci, opiekunowie, nauczyciele, terapeuci na czele z wicedyrektorem PSONI w Nowym Targu – Pawłem Wiktorem. Niezwykłych gości powitała pani wicedyrektor Alicja Bryniarska, zapraszając serdecznie do udziału w tej ciekawej, muzycznej podróży.

Na scenie można było usłyszeć róże brzmienia utworów związanych między innymi z muzyką filmową, pojawił się także jazz, soul, rock i muzyka klasyczna. Nie zabrakło wokalnych wykonań znanych piosenek, np.: „Po raz pierwszy widzę blask” z bajki „Zaplątani” czy też ,,Pocahontas", czyli ,,Kolorowy wiatr" z filmu Walta Disney'a. Wielką furorę zrobił motyw przewodni z filmu “Król Lew”, przy którym wszyscy świetnie się bawili.

Absolwenci i uczniowie liceum chcieli w ten sposób podzielić się swoimi artystycznymi talentami. Przy okazji opowiadali także o instrumentach, na których grali. Każdy mógł z bliska zobaczyć i dotkąć saksofonu, gitary, pianina, akordeonu, skrzypiec, ukulele, wiolonczeli, fletu poprzecznego. Wspólne spotkanie wywołało ogromną radość wśród dzieci z Chatki i zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla najmłodszych uczestników. Serdeczne podziękowania należą się umuzykalnionej młodzieży oraz Zosi Piekło z klasy III – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Targu za gościnny występ.

Organizatorem muzycznej imprezy był Szkolny Wolontariat Młdozieżowy a pomysłodawcą mgr Wojciech Grzybek.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas