Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
19°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
15°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
09.06.2022, 16:01 | czytano: 754

Rywalizacja i zabawa w Zębie (zdjęcia)

Szkoła w Zębie przygotowała wyjątkowy turniej. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Poronin: Suchego, Nowego Bystrego, Poronina, Stasikówki, Zębu i Murzasichla.

zdj. Mateusz Łacek /UG Poronin
Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Anita Żegleń - wójt Gminy Poronin, Piotr Malinowski - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie, i Paweł Para - skarbnik Urzędu Gminy w Poroninie.

Zawodnicy musieli zmierzyć się w konkurencjach sprawnościowych i z wiedzy ogólnej. Były pytania z różnych dziedzin, z zakresu fizyki, matematyki, języka polskiego i innych przedmiotów. Rywalizacji towarzyszyły ogromne emocje, ale przede wszystkim dobra zabawa. Uczniowie do końca zaciekle walczyli o każdy punkt.

I Międzyszkolny Turniej Wiedzy i Umiejętności „Alfa i Omega” wygrała szkoła z Poronina. Na drugim miejscu był Ząb, a na trzecim Nowe Bystre.

- Cieszę się, że udało się zorganizować turniej. Mam nadzieję, że będziecie rywalizować, ale przy tym świetnie się bawić, bo taka jest idea tego wydarzenia. Pamiętajcie o zasadach fair plany, o bezpieczeństwie - zwracał się do uczniów dyrektor Piotr Malinowski.

Wójt Anita Żegleń podkreśliła, że turniej łączył różne umiejętności - sportowe, artystyczne i wiedzę. Był połączony z zabawą i ze szczyptą adrenaliny. Sędziowie czuwali nad jego właściwym przebiegiem. - Bardzo mi się podoba kompletność konkursu. Bardzo nam zależy na zrównoważonym rozwoju. Dziecko, przychodząc do szkoły, ma się dowiadywać, że w czymś jest dobre. Chodzi o to, aby mierzyć się w różnych obszarach i to pokazuje uczniowi, w czym jest najlepszy - mówiła wójt Anita Żegleń. - Forma konkursu była atrakcyjna. Uczniowie mają bardzo fachową wiedzę z zakresu matematyki, języka polskiego. To jest naprawę budujące, że wiele osób potrafiło tak wyczerpująco i kreatywnie odpowiadać. Turniej nawiązywał do starych teleturniejów, w których trzeba było wykazać się bardzo szeroką wiedzą. Chcemy pokazać uczniom, że warto się uczyć wszystkiego - skomentowała.

Piotr Malinowski ogłosił na koniec, że turniej stanie się cyklicznym wydarzeniem. Kolejna edycja odbędzie się za rok - 2 czerwca. Organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie, a patronat honorowy objęła wójt Gminy Poronin Anita Żegleń.

Wyniki I Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy i Umiejętności „Alfa i Omega”
1. SP Poronin
2. SP Ząb
3. SP Nowe Bystre
4. SP Murzasichle
5. SP Suche
6. SP Stasikówka

zdj. Mateusz Łacek/UG Poronin
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij