Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Zakopane
Clouds
24°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
24°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
25°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
33°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
31°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
17.06.2022, 16:14 | czytano: 270

Zakopiańscy uczniowie "Na tropach sztuki"

ZAKOPANE. Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im H. Marusarzówny uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu "Na tropach sztuki" w Galerii Sztuki Współczesnej Dom Doktora w Zakopanem. Projekt odbywa się we współpracy z artystką plastykiem Magdaleną Kraszewską.

arch. szkoły
Działania miały na celu: zaangażowanie dzieci z Ukrainy oraz uczniów z Podhala w działania lokalne, integrację uchodźców z lokalnym środowiskiem, uwrażliwianie dzieci na sztukę, profilaktykę uzależnień poprzez konstruktywne spędzanie czasu, promowanie w wydarzeniach kulturalnych w regionie, naukę języka polskiego w przypadku dzieci z Ukrainy, autoekspresję służącą arteterapii w przypadku dzieci uchodźców z traumami wojennymi, kontakt z wytworami artystycznymi tworzonymi przez profesjonalnych artystów, uwrażliwianie na estetykę, pogłębienie wiedzy o stylu zakopiańskim, poznanie terminów plastycznych, tworzenie prac inspirowanych obejrzanymi dziełami sztuki.

W ramach warsztatów odbyło się zwiedzanie wystawy twórców malujących góry: Magdaleną Kraszewską, Zofią Bolechowską i Aleksandrą Rudzką-Miazga oraz tworzenie prac plastycznych inspirowanych tematem warsztatów. Ponadto omówiono charakterystyczne cechy stylu zakopiańskiego na przykładzie budynku w którym mieści się galeria i jego wyposażenia (autorstwa Stanisława Witkiewicza i Wojciecha Brzegi).

Warsztaty prowadziła artysta plastyk Zofia Bolechowska, gościnnie brali w niej odział uczniowie z Maruszyny Górnej pod opieką Marty Bryniarskiej nauczycielki języka polskiego, przy wsparciu Agnieszki Ścisłowskiej.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas