Zakopiańscy uczniowie "Na tropach sztuki" - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
124 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
168 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 84 | 168 %
17.06.2022, 16:14 | czytano: 1150

Zakopiańscy uczniowie "Na tropach sztuki"

ZAKOPANE. Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im H. Marusarzówny uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu "Na tropach sztuki" w Galerii Sztuki Współczesnej Dom Doktora w Zakopanem. Projekt odbywa się we współpracy z artystką plastykiem Magdaleną Kraszewską.

arch. szkoły
arch. szkoły
Działania miały na celu: zaangażowanie dzieci z Ukrainy oraz uczniów z Podhala w działania lokalne, integrację uchodźców z lokalnym środowiskiem, uwrażliwianie dzieci na sztukę, profilaktykę uzależnień poprzez konstruktywne spędzanie czasu, promowanie w wydarzeniach kulturalnych w regionie, naukę języka polskiego w przypadku dzieci z Ukrainy, autoekspresję służącą arteterapii w przypadku dzieci uchodźców z traumami wojennymi, kontakt z wytworami artystycznymi tworzonymi przez profesjonalnych artystów, uwrażliwianie na estetykę, pogłębienie wiedzy o stylu zakopiańskim, poznanie terminów plastycznych, tworzenie prac inspirowanych obejrzanymi dziełami sztuki.

W ramach warsztatów odbyło się zwiedzanie wystawy twórców malujących góry: Magdaleną Kraszewską, Zofią Bolechowską i Aleksandrą Rudzką-Miazga oraz tworzenie prac plastycznych inspirowanych tematem warsztatów. Ponadto omówiono charakterystyczne cechy stylu zakopiańskiego na przykładzie budynku w którym mieści się galeria i jego wyposażenia (autorstwa Stanisława Witkiewicza i Wojciecha Brzegi).

Warsztaty prowadziła artysta plastyk Zofia Bolechowska, gościnnie brali w niej odział uczniowie z Maruszyny Górnej pod opieką Marty Bryniarskiej nauczycielki języka polskiego, przy wsparciu Agnieszki Ścisłowskiej.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas