Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Rabka Zdrój
Clouds
33°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
33°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
26°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
34°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
32°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
20.06.2022, 15:56 | czytano: 971

Podniebne podróże uczniów Ekonomika

W dniach 23-25 maja 2022 r. uczniowie nowotarskiego Ekonomika wraz z opiekunami udali się na 3 dniową wycieczkę do Gdańska. Do pokonania było aż 600 km, ale podróż nie trwała długo, gdyż środkiem transportu był… samolot. Podróż samolotem dla niektórych uczestników wycieczki był atrakcją samą w sobie, gdyż nie każdy do tej pory mógł korzystać z takiej formy transportu.

arch. szkoły
Widać to było po emocjach, jakie towarzyszyły uczniom od samego początku wyjazdu. Sam lot, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i pięknym zachodzie słońca, trwał niespełna godzinę.

Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Grupa zwiedzała wraz z przewodnikiem najważniejsze zabytki w Gdańsku: Bramę Wyżynną, ul. Długą, Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Żuraw nad Motławą oraz Zbrojownię Miejską. Następnie udała się do Muzeum II Wojny Światowej, gdzie zapoznała się z przyczynami, przebiegiem oraz konsekwencjami wojny. Uczniowie odbyli również godzinny rejs na Przylądek Westerplatte, gdzie pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, w chwili zadumy, oddali hołd wszystkim ofiarom II wojny światowej.

Ale to nie wszystko. Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców dowiedzieli się o wydarzeniach z grudnia 1970 r., a w Sali BHP Stoczni Gdańskiej o ruchu „Solidarności”, który miał ogromny wpływ na przemiany polityczne Europy na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX w. Następnie udali się do letniej stolicy Polski – Sopotu. Tam spacerowali po „Monciaku”, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino, która jest deptakiem miejskim. Następnie spacerowali po najdłuższym molo w Europie, gdzie przy słonecznej pogodzie i szumie fal mogli poczuć się jak prawdziwi wczasowicze.

Z Sopotu pojechali na lotnisko i nocnym rejsem, zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do Krakowa, a następnie do domu. W drodze powrotnej już planowali kolejne podróże samolotowe. Następny lot we wrześniu…

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
rodzynek12:39, 21 czerwca 2022
Jak się ma takiego nauczyciela jak Pan Piotr to wszystko się da zorganizować ;)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas