Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Nowy Targ
Clouds
33°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
22°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
33°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
23°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
34°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
32°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
23.06.2022, 09:21 | czytano: 1101

III miejsce Mateusza Gacka z Goszczyńskiego w XVIII Finale Konkursu Papieskiego

Wielki sukces odniósł uczeń I LO im. Seweryna Goszczyńskiego – Mateusz Gacek z klasy IIIa, który zajął III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Papieskim. Finał odbył się w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

arch. szkoły
Spośród kilku tysięcy młodych ludzi tylko kilkoro zakwalifikowało się do ścisłego grona zwycięzców. Każdy z uczestników musiał wcześniej przejść trzy etapy eliminacji: pierwszy i drugi to rozwiązanie testu, wymagającego znajomości dokumentów Papieża Jana Pawła II, związanych między innymi z zagadnieniami ekologicznymi. Trzeci etap polegał na napisaniu eseju na wybrany temat zaproponowany przez organizatorów, odnoszącego się do słów Ojca Świętego Jana Pawła II z 1979 roku: "Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!" A jakie znaczenie słowa te mogą mieć dzisiaj? W obliczu wyzwań stojących obecnie przed Polską i światem, przedstaw swój punkt widzenia na kwestię tego, jakie obszary życia społecznego wymagają poprawy. Scharakteryzuj swoją diagnozę w oparciu o dziedzictwo myśli i nauczania Papieża Polaka, proponując na podstawie odpowiedniej argumentacji sposoby rozwiązania zauważonych problemów.


Część czwarta konkursu to obrona prac napisanych przez każdego finalistę, podczas której trzeba było wykazać się odpowiednią wiedzą oraz argumentami zawartymi w swoim wypracowaniu. Konkurs Papieski jest organizowany przez Fundację „Instytut Tertio Millennio”, mającą swoją siedzibę we Wrocławiu. Celem jest zainteresowanie młodzieży osobą i nauczaniem Jana Pawła II, a zwłaszcza przesłaniem, jakie kierował Ojciec Święty do młodych ludzi.

Wielkie gratulacje dla Mateusza, który włożył wiele wysiłku i czasu, aby odnieść sukces i uzyskać wysoką lokatę oraz tytuł laureata. Koordynatorem i wsparciem metodycznym służył mgr Wojciech Grzybek.


źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Joanna16:37, 24 czerwca 2022
Brawo Mateusz!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas