Mundury – do szafy, ale etos - w sercu (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Zakopane
Clouds
18°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
28.06.2022, 15:56 | czytano: 3485

Mundury – do szafy, ale etos - w sercu (zdjęcia)

NOWY TARG. Ze sztandarem i proporcem Szkoły, w mundurowej gali i w równych szykach żegnali rok szkolny kadeci z Prywatnego LO w Nowym Targu. Rozstanie na dwa wakacyjne miesiące z mundurem w ich przypadku absolutnie oznacza, że rozstają się z wpojonymi przez wychowawców wartościami: poczuciem patriotyzmu, etosem służby i honorem, jaki jest udziałem wszystkich noszących czapkę z orzełkiem.

arch. szkoły
arch. szkoły
Prócz życzeń fantastycznych, ale bezpiecznych wakacji, gratulacji od dyrekcji Szkoły i wychowawców klas – kilkoro uczniów z dumą odebrało świadectwa z biało-czerwonym paskiem, a jeszcze większa liczba – piękne książkowe nagrody za wzorowe zachowanie i społeczną postawę; za wyniki w nauce, sukcesy sportowe, artystyczne i laury zdobyte w konkursach historycznych – również rangi międzynarodowej.

Kadeci z kolei dziękowali swoim nauczycielom za całoroczne wychowawcze trudy, pomoc w rozwiązywaniu życiowych problemów, wpajanie wiedzy i przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Gościem na ogólnoszkolnej uroczystości był major Lucjan Paździora, zastępca komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu.

Wrześniowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego zapowiada się tym ciekawiej, że po pandemicznym czasie wróci obóz integracyjny w Niedzicy, dostarczający młodzieży niezapomnianych wrażeń.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas