Kadecki początek roku – znów z obozem (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 08 lutego
Imieniny: Piotra, Żakliny, Gniewomira
Czarny Dunajec
Clouds
-9°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-14°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-8°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-12°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-7°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 95 %
Clear
-10°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
58 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
04.09.2022, 19:32 | czytano: 938

Kadecki początek roku – znów z obozem (zdjęcia)

NOWY TARG. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Prywatnym LO dla Młodzieży niosło tym więcej optymizmu, że tegoroczny nabór trzeba uznać za naprawdę udany. Po dwóch pandemicznych latach odżyła też tradycja obozów szkoleniowo-kondycyjnych w Niedzicy, a do grona dydaktyków dołączyły nowe siły.

arch. szkoły
arch. szkoły
Pierwszoroczni kadeci zaczynają edukacyjny cykl w dwóch klasach: policyjnej (liczącej 24 uczniów) i wojskowo-pożarniczej (z 22 uczniami). Trudno nie łączyć wzrostu zainteresowania mundurową szkołą z wojenną sytuacją i perspektywami wzmocnienia obronności kraju.

Do dydaktycznego grona dołączyły od 1 września nowe siły: major lotnictwa, pilot naddźwiękowy i szkoleniowiec po Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz oficer policji z wydziału śledczego, były szef zarządzania kryzysowego w Małopolsce. To dowód, że dyrekcja placówki nieustannie dba o profesjonalną kadrę, a co za tym idzie – wysoki poziom nauczania.

Młodzież, którą w tym roku czeka egzamin dojrzałości, będzie się oczywiście musiała zmierzyć z wyzwaniem, jakim jest nowa matura.

Gala na rozpoczęcie roku - ze słowem dyrekcji, pocztem sztandarowym i paradą klas – stała się okazją do wręczenia dyplomów i indeksów czterem laureatkom X edycji IPN-owskiego konkursu szczebla wojewódzkiego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Nagrody rzeczowe dla nich, w postaci cennych pozycji książkowych, dotarły w wakacje. A ponieważ krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej współpracuje z Uniwersytetem Jana Pawła II w Krakowie – najcenniejszą nagrodą dla laureatek stały się indeksy tej uczelni, również wręczone przy inauguracji roku szkolnego.

Zaraz po tej uroczystości wszyscy kadeci – włącznie z pierwszorocznymi, w liczbie 77 osób – pojechali na wznowiony po pandemicznej przerwie obóz szkoleniowo-kondycyjny w Niedzicy. Kilka dni spędzonych pod opieką wojskowych szkoleniowców zawsze dostarczało niezapomnianych wrażeń i fajnych wspomnień, służyło też integracji szkolnej społeczności. Z pewnością tak będzie i tym razem.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas