Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
04.09.2022, 19:32 | czytano: 726

Kadecki początek roku – znów z obozem (zdjęcia)

NOWY TARG. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Prywatnym LO dla Młodzieży niosło tym więcej optymizmu, że tegoroczny nabór trzeba uznać za naprawdę udany. Po dwóch pandemicznych latach odżyła też tradycja obozów szkoleniowo-kondycyjnych w Niedzicy, a do grona dydaktyków dołączyły nowe siły.

arch. szkoły
Pierwszoroczni kadeci zaczynają edukacyjny cykl w dwóch klasach: policyjnej (liczącej 24 uczniów) i wojskowo-pożarniczej (z 22 uczniami). Trudno nie łączyć wzrostu zainteresowania mundurową szkołą z wojenną sytuacją i perspektywami wzmocnienia obronności kraju.

Do dydaktycznego grona dołączyły od 1 września nowe siły: major lotnictwa, pilot naddźwiękowy i szkoleniowiec po Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz oficer policji z wydziału śledczego, były szef zarządzania kryzysowego w Małopolsce. To dowód, że dyrekcja placówki nieustannie dba o profesjonalną kadrę, a co za tym idzie – wysoki poziom nauczania.

Młodzież, którą w tym roku czeka egzamin dojrzałości, będzie się oczywiście musiała zmierzyć z wyzwaniem, jakim jest nowa matura.

Gala na rozpoczęcie roku - ze słowem dyrekcji, pocztem sztandarowym i paradą klas – stała się okazją do wręczenia dyplomów i indeksów czterem laureatkom X edycji IPN-owskiego konkursu szczebla wojewódzkiego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Nagrody rzeczowe dla nich, w postaci cennych pozycji książkowych, dotarły w wakacje. A ponieważ krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej współpracuje z Uniwersytetem Jana Pawła II w Krakowie – najcenniejszą nagrodą dla laureatek stały się indeksy tej uczelni, również wręczone przy inauguracji roku szkolnego.

Zaraz po tej uroczystości wszyscy kadeci – włącznie z pierwszorocznymi, w liczbie 77 osób – pojechali na wznowiony po pandemicznej przerwie obóz szkoleniowo-kondycyjny w Niedzicy. Kilka dni spędzonych pod opieką wojskowych szkoleniowców zawsze dostarczało niezapomnianych wrażeń i fajnych wspomnień, służyło też integracji szkolnej społeczności. Z pewnością tak będzie i tym razem.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas