Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Nowy Targ
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
08.09.2022, 16:36 | czytano: 996

Na zaproszenie mundurowej szkoły – japoński mistrz w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Prywatne Liceum dla Młodzieży było organizatorem seminarium aikijujutsu z udziałem cenionego shuan (wiodący mistrz) wschodnich sztuk walki - Kurabe Makoto. Kadeci mieli szczęście trenować z mistrzem, który reprezentuje czysty styl japoński, a przybywa do Polski co drugi rok.

arch. szkoły
Jego wizyta i trening w sali na lodowisku stały się niecodzienną okazją do treningu konfrontującego nabyte umiejętności z wiedzą i kunsztem mistrza.

Europejscy karatecy z reguły nie mają wyobrażenia, ile czasu poświęcają japońscy mistrzowie na ćwiczenie oddechu. Używają też za dużo siły.

Ożeniony z Polką shuan Kurabe jest założycielem szkoły stylu Gyakutedo w Warszawie. Z małżonką uzgodnili, że jeden rok spędzają w Polsce, a kolejny w kraju kwitnącej wiśni. Inicjatorem zaproszenia do Nowego Targu japońskiego mistrza był shihan Aleksander Kozieł.

Obecność międzynarodowej sławy i możliwość treningu ze znawcą oraz reprezentantem najczystszych technik, bez europejskich naleciałości, ściągnęła do Nowego Targu również innych mistrzów z kraju i z zagranicy. Byli to: Sebastian Westrych (III dan jujutsu), założyciel szkoły w Jabłonce; Mariusz Błaszkiewicz – utytułowany mistrz z Nowego Brzeska; sensei Jan Paldus z Czech – instruktor i prezes Czeskiej Federacji Jujutsu oraz Jan Nowicki – uczeń shihan Aleksandra Kozieła.

Podczas seminarium mistrz Kurabe dał instruktorom klarowną wykładnię stopni i tytułów oraz zasad tworzenia nazw szkół. A dla uczniów trening z mistrzem był zaszczytem i lekcją nieocenioną. Gość z Japonii trenował, instruował i udzielał konsultacji zupełnie bezinteresownie, z przyjaźni do uczniów i mistrzów z Podhala.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas