Niedziela, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
12°
Wiatr: 13.104 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
13°
Wiatr: 18 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
13°
Wiatr: 18.936 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
2
3
09.09.2022, 14:39 | czytano: 1262

Wspomnienie wakacji - II LO na Malcie (zdjęcia)

Grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu pod opieką mgr Marzeny Baczewskiej w czasie wakacji wzięła udział w kursie języka angielskiego na Malcie.

arch. szkoły
16. lipca o godzinie pierwszej w nocy grupa uczniów z naszej szkoły spotkała się z Panią Marzeną Baczewską, która zorganizowała nasz wyjazd wakacyjny i wyruszyła w podróż na lotnisko Chopina w Warszawie. O godzinie 10:45 wylecieliśmy na Maltę. Wylądowaliśmy około 14:00, a następnie przydzielono nas do rodzin goszczących. Po zakwaterowaniu i zapoznaniu z rodzinami udaliśmy się na spotkanie organizacyjne, gdzie przedstawiono nam plan naszego pobytu oraz pokazano, gdzie znajduje się nasza szkoła. Potem udaliśmy się do domów rodzin goszczących.
W poniedziałek rozpoczęliśmy dzień od zajęć w szkole językowej . Lekcje trwały cztery godziny, z półgodzinną przerwą na lunch. Każdy z nas został przydzielony do innej grupy ze względu na poziom znajomości języka angielskiego. Pierwszego dnia poznawaliśmy siebie nawzajem, swoje zainteresowania oraz pasje. Na kolejnych zajęciach uczyliśmy się o tradycjach i zwyczajach maltańskich, a także mieliśmy możliwość podzielenia się z innymi wiadomościami na temat naszych, polskich tradycji oraz poznać zwyczaje uczniów z innych państw. Dzięki temu, że dużo ze sobą rozmawialiśmy, na lekcjach panowała miła i przyjazna atmosfera. Na sam koniec każdy z nas otrzymał certyfikat ukończenia kursu językowego w maltańskiej szkole.

Po zajęciach braliśmy udział w wycieczkach do różnych ciekawych miejsc na wyspie. W niedzielę pojechaliśmy na największą piaszczystą plażę - Melliehę. Cały dzień plażowaliśmy i podziwialiśmy krajobraz zatoki znanej również pod nazwą Ghadira. W poniedziałek nasza grupa razem z panią przewodnik zwiedzała stolicę Malty - Vallettę. Jedną z atrakcji był pokaz wystrzału armaty z tarasu widokowego w ogrodach Barrakka. Następnego dnia miejscem naszej wycieczki była Mdina - dawna stolica Malty. Dzięki temu, że pojechaliśmy tam wieczorem, mogliśmy podziwiać zachód słońca i spacerować nocą urokliwymi uliczkami. Zwiedziliśmy również główną świątynię katolicką archidiecezji maltańskiej pod wezwaniem św. Pawła. W środę plażowaliśmy na miejskiej plaży w naszej miejscowości - Swieqi. Wieczorem nasi wychowawcy zorganizowali Treasure Hunt na miejskiej plaży, gdzie podzielono nas na grupy, wspólnie musieliśmy odnaleźć i sfotografować różne przedmioty znajdujące się na liście, a także ułożyć wyrazy z rozsypanych liter. Na zwycięzców czekały nagrody. Kolejnego dnia celem wycieczki były tzw. Trzy Miasta, a wieczorem wybraliśmy się na rejs statkiem wokół Valletty. Ostatniego dnia pobytu nie poszliśmy do szkoły, lecz na cały dzień popłynęliśmy na wyspę Gozo. Mieliśmy okazję udać się w rejs, dzięki czemu podziwialiśmy klify i lazurową wodę.W sobotę o 3:30 w nocy pożegnaliśmy się z rodzinami, które nas gościły i wyruszyliśmy na lotnisko.

Uważamy, że czas, jaki spędziliśmy na Malcie został bardzo dobrze zagospodarowany, dzięki czemu odwiedziliśmy dużo ciekawych i pięknych miejsc. Mieliśmy możliwość poznania maltańskich rodzin oraz uczenia się w międzynarodowej szkole. To doświadczenie na pewno nas wzbogaciło i pomogło wielu z nas pokonać barierę językową.

Opracowały: Julia Bierowiec i Aleksandra Stanek
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas