Niedziela, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Nowy Targ
Clouds
12°
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
12°
Wiatr: 13.104 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
13°
Wiatr: 18 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
13°
Wiatr: 18.936 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
2
3
11.09.2022, 20:54 | czytano: 623

IX Rajd im. bł. ks. Józefa Stanka (zdjęcia)

Po raz dziewiąty uczniowie Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych wyruszyli na IX Rajd im. bł. ks. Józefa Stanka aby uczcić 78. rocznicę śmierci patrona swojej szkoły.

arch. szkoły
9 września najmłodsza klasa pierwsza wędrowała po swojej wsi śladami bł. ks. J. Stanka wg. questu. Klasa druga poznawała Niedzicę również za pomocą questu, podobnie jak klasa trzecia - sąsiednią miejscowość Kacwin. Klasa czwarta zaś szła questem po Dursztynie. Starsze klasy w grupach V-VI i VII-VIII rozpoczęły rajd od zwiedzenia zabytkowego drewnianego kościoła w Trybszu i dalej stamtąd szlakiem niebieskim przeszły na Łapszankę by na Przełęczy Nad Łapszanką prawie w samo południe pomodlić się przy kapliczce za wstawiennictwem bł. ks. J. Stanka i zejść do swej wsi żółtym szlakiem.

Pogoda była bardzo jesienna, czego szczególnym dowodem była spora ilość kozaków, maślaków i podgrzybków jakie można było znaleźć po drodze. Poranne mgły znikały, a przez chmury przedzierało się słońce dając ten promyk nadziei i radość z wędrowania. Zmęczenie na pewno wszystkim dawało się we znaki, ale trud wędrowania nagradzały: dobry humor i radość wspólnego przebywania. Może gdzieś i w jesiennej pogodzie pojawiły się w myślach słowa wpisane na plakat tegorocznego rajdu, a zaczerpnięte z kazania na rozpoczęcie roku szkolnego: „Wypłyń na głębię”, bo ważne by nigdy nie poddawać się, by próbować i by zawsze podejmować wyzwania. By wbrew wszystkiemu i wszystkim wypływać na głębię.

Mamy nadzieję, że tego uczy nas takie wspólne wędrowanie szlakami rajdu – góry zawsze uczą wytrwałości i niezniechęcania się. Choć czasem bolą nogi i trudno zrobić kolejny krok. Mamy nadzieję iż rajd dla każdego stanie się choć małą inspiracją do działania. Dziękujemy wszystkim za udział, uczniom za wytrwałość i dzielne wędrowanie, nauczycielom za obecność, a wszystkim za pomoc w jego organizacji. Zapraszając już na kolejny rajd za rok pamiętajmy o słowach: „Wypłyń na głębię”.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas