Międzynarodowe warsztaty metodyczne w Tylmanowej (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Makarego, Dąbrówki
Szczawnica
Snow
-2°
Wiatr: 2.736 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-1°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
-1°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-3°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
07.10.2022, 19:32 | czytano: 1943

Międzynarodowe warsztaty metodyczne w Tylmanowej (zdjęcia)

W dniach 27-29 września br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tylmanowej gościła grupa nauczycieli z Włoch, Węgier i Grecji. Spotkanie odbywało się w ramach projektu programu Erasmus + „Uczniowie szkoły podstawowej stają się obywatelami globu” i miało charakter metodyczny.

zdj. ZSP Tylmanowa
zdj. ZSP Tylmanowa
W przesłanej na relacji czytamy: "We wtorek uczestniczyliśmy w warsztatach „Nowe formy i nowe metody”, których celem było zapoznanie się z metodami pracy, realizowanymi w szkołach partnerskich. Poznaliśmy metodę jigsaw, metodę debaty i zorganizowanej pracy w grupie, w której każdy ma swój zakres obowiązków. Ćwiczyliśmy praktyczne zastosowanie nowych sposobów uatrakcyjnienia lekcji. Rozmawialiśmy również na temat pracy mózgu, zapamiętywania i procesu uczenia się.

Następnego dnia udaliśmy się do Wieliczki, aby naszym gościom pokazać podziemny świat zaklęty w soli. Słynna kopalnia, wpisana na listę UNESCO, zrobiła na nauczycielach niesamowite wrażenia. Szczególny zachwyt wzbudziła kaplica św. Kingi i olbrzymie żyrandole zwisające z sufitu, wykonane ze szlifowanych kryształów soli. W godzinach popołudniowych spacerowaliśmy Trasą Królewską z Wawelu na Rynek Główny w Krakowie. Pani przewodnik opowiadała nam o historii zabytków, o miejscach wartych uwiecznienia na zdjęciu i o słynnych witrażach Wyspiańskiego w kościele ojców franciszkanów.

Czwartek minął nam na dzieleniu się nauczycielskim doświadczeniem w pisaniu scenariuszy lekcji i próbach tworzenia przebiegu zajęć z zastosowaniem metod poznanych we wtorek. Ponadto rozmowy toczyły się wokół planowania pracy w trzecim, a zarazem ostatnim roku trwania naszego projektu. Wiele pomysłów zostało zapisanych i będzie realizowanych we wszystkich partnerskich szkołach do końca maja 2023r. Po południu pojechaliśmy do „Miasteczka Galicyjskiego” w Nowym Sączu. Tym z Was, którzy nigdy tam nie byli, szczerze polecam odbycie podróży do galicyjskiego miasteczka z przełomu XIX i XX w. Wokół historycznego rynku ustawiono kilkanaście domów, w których urządzono wystawy wzorowane na prawdziwych pracowniach i sklepach z przełomu wieków. Zobaczyliśmy warsztat pracy krawca, szewca, sklep zegarmistrza, pachnącą ziołami i lekarstwami piękną aptekę, urządzony z przepychem salon fryzjerski i atelier fotografa.

Słuchaliśmy przejmującego wycia przedwojennej syreny, wzywającej strażaków - ochotników do pożaru. Na zakończenie pobytu w nowosądeckim muzeum wzięliśmy udział w warsztatach artystycznych, podczas których zmierzyliśmy się z makramą. Wiążąc 3 sznurki w wymyślne węzły, wykonaliśmy breloczki do kluczy. Śmiechu i dobrej zabawy było wiele.

Międzynarodowe spotkanie nauczycieli było możliwe dzięki funduszom Unii Europejskiej, otrzymanym w ramach realizacji projektu programu Erasmus+ „Uczniowie szkoły podstawowej stają się obywatelami globu” w czterech szkołach podstawowych (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej – Polska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kilkis – Grecja, Szkoła Podstawowa im. Mateo Nuti w Fano – Włochy i Szkoła Podstawowa w Fót – Węgry).

Od 17 do 21 października 2022r. grupa dziewięciu uczniów klasy VIII pod opieką nauczycieli uda się do Fano na spotkanie z kolegami z 3 szkół partnerskich. Relacja z pobytu pojawi się wkrótce po ich powrocie.

źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tylmanowej
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas