Pasowanie pierwszaków na uczniów w Szkole Podstawowej w Krauszowie (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
23.10.2022, 11:24 | czytano: 1485

Pasowanie pierwszaków na uczniów w Szkole Podstawowej w Krauszowie (zdjęcia)

Początek i koniec. Tak można streścić uroczystości, które miały miejsce w połowie października w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie. Początek edukacyjnej przygody dzieci, które w tym dniu stały się oficjalnie uczniami oraz koniec pracy pani Elżbiety Cetery, wieloletniej i zasłużonej nauczycielki.

arch. szkoły
arch. szkoły
Tego dnia w szkole pojawiło się wielu gości. Był ksiądz proboszcz Jerzy Filek z Ludźmierskiego Sanktuarium, rodzice oraz absolwenci.

Dzieci z pierwszej klasy przygotowane przez Celinę Błaszczyk z werwą prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniu hymnu szkoły złożyły uroczystą przysięgę. Dyrektor szkoły Barbara Stala uroczyście pasowała dzieci na uczniów. W podziękowaniu rodzicom pierwszaki wykonały układ do piosenki pt. „Jeruzalema”, który w czasach pandemii stał się globalnym wiralem. Urszula Kułach wykorzystując sprzęt Laboratoriów Przyszłości urządziła fotograficzne atelier, by upamiętnić tą uroczystości.

Ponieważ 14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej, Rada Rodziców oraz uczennice z Samorządu Uczniowskiego przygotowały życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Jednym z najbardziej zasłużonych była Elżbieta Cetera, która w tym roku przeszła na emeryturę. Jej dokonania można wyrazić słowami profesora Ludwika Hirszfelda – „Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć”. Kolejne pokolenia, które zaraziła swoją pasją wyraziły wdzięczność osobiście lub poprzez film. Podziękowaniom nie było końca.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Histeryk12:30, 23 października 2022
Gratulacje dla pierwszaków.
Szkoło, ostrożnie z cytatami. Słowa te - przed Hirszfeldem - częstokroć wypowiadała Nadieżda Krupska, prywatnie: żona Lenina:-)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas