"Paczka na Wschód" - akcja uczniów SP w Łapszach Niżnych - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 grudnia
Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Jabłonka
Clouds
-5°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-4°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-5°
Wiatr: 10.44 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-10°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
108 %
Zakopane
338 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 54 | 108 %
Rabka-Zdrój
Zła
PM 10: 169 | 338 %
23.10.2022, 22:17 | czytano: 1060

"Paczka na Wschód" - akcja uczniów SP w Łapszach Niżnych

W kartonowych pudełkach spakowano m.in. słodycze, mąkę, ryż, makarony, konserwy, olej, słodycze, zeszyty, proszki do prania, mydła i w tym roku wyjątkowo m.in. zimowe kurtki, ciepłe swetry i spodnie. To najczęściej pakowane produkty, bo wśród rzeczy były i malutkie ubranka dla dzieci, czekoladki i co bardzo ważne: pozdrowienia zapisane na zwykłych kartkach, narysowane przez najmłodszych z serdecznymi pozdrowieniami z Łapsz Niżnych, ze świetlicy i ze szkoły.

arch. szkoły
arch. szkoły
Wszystko zostało spakowane i zawiezione do magazynu Fundacji „Dunajec” w Harklowej organizującej transport darów dla Polaków na Białorusi. Wszystko już po niedzieli wyruszy razem z darami z innych miejscowości w daleką podróż na Litwę by stamtąd przez granicę litewsko-białoruską dotrzeć do Polaków na Białorusi. Mamy nadzieję, że te podarunki, a wśród nich np. cukierki, ciepła bluza czy pachnące mydełko stąd, z Polski, sprawią naszym rodakom za wschodnią granicą radość, której my mieszkający tu w zupełnie innym kraju i w innych warunkach nie potrafimy sobie wyobrazić. Świat jest bardzo różny, w jednych miejscach żyje się lepiej i spokojniej, a tam gdzie nie ma pokoju i spokoju jest ciężko. Czasem nie potrafimy docenić tego co mamy. W tym wszystkim ludzie mają niesamowitą zdolność pomagania sobie w czasach trudnych. I te kilogramy rzeczy – kilogramy radości i dobroci mogą pomóc komuś, kogo nawet nie znamy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – szczególnie mocno dziękujemy w tym czasie niełatwym dla wszystkich, za przyniesione do paczki rzeczy i wsparcie finansowe też, co wszystko razem pozwoliło spakować nam po raz kolejny w Łapszach Niżnych „Paczkę na Wschód” we współpracy z naszą parafią i naszą szkołą. Dziękujemy Fundacji „Dunajec” za współpracę i możliwość działania. Bardzo mocno dziękujemy też naszej młodzieży ze szkolnego Koła Caritas i nie tylko, która z wielkim zapałem pomagała w całej akcji. Cóż napisać więcej? Brakuje słów. Ludzie w swej wielkości serc i chęci pomagania są niesamowici i to chyba nadaje też sens naszemu tutaj życiu na ziemi. Pozostaje już tylko jedno słowo: DZIĘKUJEMY!

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas