Wielkie szkolne centrum naukowe (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Szczawnica
Clear
29°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
27°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
28°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 47 %
Clear
28°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 44 %
Clear
30°
Wiatr: 9.936 km/h Wilgotność: 45 %
Clear
28°
Wiatr: 7.596 km/h Wilgotność: 53 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
11.11.2022, 11:44 | czytano: 2121

Wielkie szkolne centrum naukowe (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej w Poroninie odbył się Festiwal Projektów. Uczniowie szkół z Poronina, Suchego, Zębu, Nowego Bystrego, Stasikówki i Murzasichla przedstawiali projekty naukowe, które przygotowali wcześniej pod okiem nauczycieli.

zdj. UG Poronin
zdj. UG Poronin
Szkolna aula w Poroninie zamieniła się w wielkie centrum naukowe. Można zobaczyć, jak wygląda świat pod mikroskopem, obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne, albo przekonać się jak działają roboty i zdalnie sterowane pojazdy.
Za sprawą uczniów, którzy przebrali się za znanych naukowców - gości witał szpaler Franciszków Łukaszczyków i Marii Curie-Skłodowskich.

Poszczególne szkoły przygotowały następujące projekty: Szkoła Podstawowa w Poroninie - „Świat pod mikroskopem” i „Młody Inżynier na kołach”; Szkoła Podstawowa w Suchem - „Profilaktyka nowotworów w życiu – wczoraj i dziś – w kontekście działalności ojca polskiej onkologii” i „ECO – DEUTSCH”; Szkoła Podstawowa w Zębie - „Geograficzna gra dydaktyczna Geolabirynt” i „Zachodzenie reakcji redoks, a zmiany barw substancji”; Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem - „Sztuczna inteligencja, czyli gdzie człowiek nie może, tam robota pośle” i „Doświadczenia chemiczne – zrób to sam”; Szkoła Podstawowa w Stasikówce - filmik „Franciszek Łukaszczyk Tady” i „Tajemniczy trójkąt równoboczny” oraz Szkoła Podstawowa w Murzasichlu - „Skąd ten śmieszny głos” i „Moje własne pianino”.

Festiwal Projektów został zorganizowany w ramach Festiwalu Nauki im. Prof. Franciszka Łukaszczyka Tadego. Wydarzenie jest częścią obchodów Roku Profesora Franciszka Łukaszczyka w Gminie Poronin.

źródło: UG Poronin
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas