18. konkurs międzyszkolny wiedzy o Stolicy Podhala (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
-0°
Wiatr: 14.616 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 15.804 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 12.096 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
24.11.2022, 16:25 | czytano: 498

18. konkurs międzyszkolny wiedzy o Stolicy Podhala (zdjęcia)

Reprezentanci szkół podstawowych z Nowego Targu zmierzyli się w 18. konkursie wiedzy o stolicy Podhala, który rokrocznie odbywa się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
W „5-tce” zjawiły się wybrane wcześniej trójki klasowe ze szkół numer 2, 3, 5 i 11. Zabrakło 1, 6, i 4. W komisji jako przewodnicząca zasiadła długoletni nauczycielka szkoły, członkini Związku Podhalan oddział Nowy Targ, Anna Pyzowska, oraz nauczyciele opiekunowie uczniów, a także Katarzyna Put, Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ. Po przywitaniu uczestników przez panią dyrektor Urszulę Siękę oraz prowadzące konkurs Teresę Kuros i Dorotę Fryźlewicz uczniowie przystąpili do zmagań konkursowych. Wśród nich były następujące konkurencje: droga do gwiazd (slalom między pachołkami z kijem do unihokeja i ziemniakiem oraz strzał między słupki), rzut kapeluszem na słupek, oraz slalom z 18 ziarenkami fasoli w ręce aż do komisji. W międzyczasie uczniowie musieli odpowiadać na pytania związane z Nowym Targiem.

Kolejne konkurencje odbyły się już w grupach – były to: opisanie elementów stroju góralskiego, krzyżówka, quiz czy też wylepienie plasteliną z wykrojonego wzoru kapelusza góralskiego, a także rozpoznawanie z zamkniętymi oczami rzeczy – podkowa, kierpce i spinka.

Wszystko te zmagania były oceniane i punktowane. Z grona czterech szkół, jakie przystąpiły do konkursu ze zwycięstwa mogła się cieszyć po raz drugi z rzędu Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II na Kowańcu. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5, trzecie – Szkole Podstawowej nr 11, a czwarte Szkole Podstawowej nr 2.

Główną nagrodą dla zwycięskiej szkoły był puchar przechodni w postaci figury św. Katarzyny – patronki miasta Nowy Targ, której wspomnienie przypada 25 listopada. Pozostałe nagrody – książki o Nowym Targu, kalendarze adwentowe i inne ufundowały: rada rodziców Szkoły Podstawowej nr 5, Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz Miasto Nowy Targ,

1 miejsce
SP 3 Nowy Targ: Anna Barnaś, Dorota Osowska, Sylwester Fiszer

2 miejsce
SP 5 Nowy Targ: Hanna Brzezińska, Aleksandra Ścisłowicz, Gabriela Watycha

3 miejsce
SP 11 Nowy Targ: Lena Chrzanowska, Szymon Kondaszuk, Laura Sobies

mat. nadesłany, zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas