Działania na rzecz ziemi w ramach projektu Erasmus+ (zdjęcia) - podhale24.pl
Rabka Zdrój
Clear
9°C
Clear
10°C
Clear
12°C
Clear
13°C
Clear
12°C
Clear
10°C
Kartka z kalendarza
27.11.2022, 13:58 | czytano: 1794

Działania na rzecz ziemi w ramach projektu Erasmus+ (zdjęcia)

Od września 2022 roku uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształacącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu pracują nad projektem „Take Action For The Earth”, który jest realizowany i finansowany ze środków europejskich w ramach programu Erasmus+.

arch. szkoły
arch. szkoły
Młodzież uczestniczy w warsztatach tematycznych oraz spotkaniach ze specjalistami z zakresu ochrony środowiska. 8 listopada br. uczestnicy projektu wysłuchali wykładu pt. "Bagna, klimat, ludzie", który wygłosił na PPUZ dr hab. Wiktor Kotowski Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, pracujący w Zakładzie Ekologii i Ochrony Środowiska.

W połowie listopada we Francji, w miejscowości Perpiganan odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich: Lycée Général et Technologique François Arago, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu oraz Geniko Lykeeio Kastritsoiu, podczas którego doprecyzowano realizację i podział zadań projektowych. Nauczyciele poznali szkołę, metody nauczania i system edukacyjny Francji, brali udział w lekcjach, wraz z uczniami realizującymi projekt uczestniczyli w warsztatach, a także wypracowali narzędzia do ewaluacji projektu. Ciekawym doświadczeniem były zajęcia promujące prowadzenie gospodarstwa domowego zgodnie z ideą „zero waste”.

W najbliższym czasie młodzież będzie kontynuować pracę nad projektem w grupach tematycznych: woda, powietrze, energia, ślad węglowy, śmieci, ekosystemy, a tym samym przygotowywać się do wyjazdu do Francji w marcu 2023. Wtedy porównają wyniki pracy w grupie międzynarodowej. Będą mieli także możliwość praktycznego wykorzystania języka angielskiego.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas