Światowy Dzień Życzliwości w szkole we Frydmanie - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
18°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
27.11.2022, 20:03 | czytano: 1090

Światowy Dzień Życzliwości w szkole we Frydmanie

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień określany także Dniem Dobrych Uczynków to święto obchodzone 21 listopada w 180 krajach na całym świecie. W Szkole Podstawowej im. B. Czecha we Frydmanie - też.

arch. szkoły
arch. szkoły
Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela Mc Cormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli oni pokazać światu, że walka zbrojna i zawiść to zło, które niszczy a nie buduje. Początkowo idea Dnia Życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania konfliktów w sposób pokojowy, a nie siłowy. Obecnie główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

Dzień Życzliwości i pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także, jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy.
21 listopada wszyscy mieli na sobie coś żółtego. Z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował szereg działań, aby w szczególności ten dzień upłynął w miłej i życzliwej atmosferze. Na dzień dobry członkowie samorządu częstowali wszystkich krówkami i dobrym słowem. Na dolnym korytarzu znalazła się okolicznościowa gazetka, a z kolei na górnym stanęło drzewo życzliwości. Każdy chętny otrzymywał liść, na którym można było kogoś pozdrowić lub zapisać coś miłego. Dla chętnych samorząd przygotował skrzynkę wyzwań - specjalnie na ten dzień przygotowane zadania i działania, jak na przykład „Pobaw się z rodzeństwem”, „Umyj naczynia”, „Powiedz komuś komplement” itp. Ponadto w klasach odbyły się zajęcia z wychowawcą poświęcone tematyce życzliwości, koleżeństwa, empatii. W klasach wybrano także najżyczliwszego ucznia, najżyczliwszą uczennicę. Uczniowie ozdobili drzwi swojej klasy hasłami oraz plakatami nawiązującymi do Dnia Życzliwości. Nawet schody zostały oklejone hasłami z pozytywnym przesłaniem. Jeśli w tym wszystkim ktokolwiek czuł jeszcze niedosyt, mógł dodatkowo zabrać ze sobą dobre słowo z tak zwanych „zrywek” rozmieszczonych po całej szkole. Nie mogło także zabraknąć pamiątkowych fotek.

W tym szczególnym dniu nasze relacje przepełnione były życzliwością , dobrym słowem, uśmiechem. Postarajmy się, żeby tak było na co dzień a wtedy każdemu z nas będzie żyło się lepiej.

PAMIĘTAJCIE :
„Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.”

Samorząd Szkolny z Opiekunami
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas