Kadecka wigilia – z kolędą nawet ukraińską (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane
Rain
19°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
20°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
03.01.2023, 13:01 | czytano: 2372

Kadecka wigilia – z kolędą nawet ukraińską (zdjęcia)

NOWY TARG. Oprócz ciepła wspólnoty domowej, mundurowa młodzież z Prywatnego LO mogła poczuć tuż przed świętami jeszcze jedną moc – społeczności szkolnej.

arch. szkoły
arch. szkoły
Sprawiła to zorganizowana dla wszystkich uczniów i pracowników placówki wigilia z opłatkami i jodłową gałązką; z długim wspólnym stołem złożonym ze szkolnych ławek, zastawionym ciastami, owocami napojami.

Pierwsza nieśmiałość spotkania wszystkich klas w jednym pomieszczeniu - z nauczycielami, dyrekcją, pracownikami administracji – szybko ustąpiła miejsca rosnącej zażyłości i żywiołowi kolędowania, które wybuchło za sprawą muzykujących dydaktyków: Sylwii Basty z gitarą i Jakuba Mrugały z mnogością grzechotek. Przy komputerze czuwał major Krzysztof Tekiel, wyświetlając przygotowane teksty kolęd: staropolskich, uświęconych tradycją, bardziej współczesnych i regionalnych. Okazało się, że pozbawiona już tremy mundurowa młódź zna i potrafi śpiewać sporo kolędowych utworów, również tych góralskich. A niektóre miały całkiem dużo strof… Była wśród nich również kolęda ukraińska, odśpiewana na znak solidarności z walczącym o niepodległość i tragicznie dotkniętym skutkami wojny narodem.

Z salki na piętrze tuż przed dłuższą świąteczną „labą” płynęło gromkie kolędowanie. W rozgwar pełen dobrych życzeń i serdeczność uścisków zmieniły je dopiero talerze opłatków roznoszone przez nauczycieli.

Po przerwie na czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku kadeci wracają w szkolne mury pełni miłych wspomnień ze szkolnej wigilii.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
0
julian09:17, 4 stycznia 2023
MOgli zaspiewac backo nasz bandera , przeciez to takie patriotyczne
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas