Goszczyński w 74 Olimpiadzie Matematycznej - podhale24.pl
Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Rabka Zdrój
Clouds
-0°
Wiatr: 20.448 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
-1°
Wiatr: 22.896 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
-0°
Wiatr: 18.612 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-0°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 80 %
Snow
-0°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
66 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
24.01.2023, 21:23 | czytano: 953

Goszczyński w 74 Olimpiadzie Matematycznej

NOWY TARG. Do etapu okręgowego 74 Olimpiady Matematycznej został zakwalifikowany Kacper Błachut – uczeń klasy IIIA - I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego.

arch. szkoły
arch. szkoły
Olimpiada Matematyczna to najbardziej prestiżowe zawody matematyczne dla uczniów szkół średnich w Polsce. Olimpiada jest najstarszą olimpiadą przedmiotową – pierwszy raz odbyła się w roku szkolnym 1949/1950. Uczestnicy mierzą się z zadaniami, do których rozwiązania potrzeba nieschematycznego myślenia, jak i sporej wiedzy teoretycznej, znacznie wykraczającej poza szkolne mury.

Kacper pozytywnie przeszedł przez Zawody stopnia I, które polegały na samodzielnym rozwiązaniu zadań w domu. Zadania te były publikowane w trzech seriach po cztery. Przed nim Zawody stopnia II (okręgowe), które odbędą się w 10–11 lutego i będą mieć formę egzaminu każdego dnia Kacper będzie miał pięć godzin na rozwiązanie trzech zadań. Zawody stopnia III (centralne) odbędą się 29-30 marca i będą mieć formę czterodniowego wyjazdu, z czego pierwsze dwa dni poświęcone będą na rozwiązywanie zadań (podobnie jak w Zawodach II stopnia), a dwa następne — na różne atrakcje (w tym czasie komisja sprawdza rozwiązania). Ostatniego dnia odbywa się uroczyste zakończenie Olimpiady—ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Udział w finale Olimpiady Matematycznej zapewni Kacprowi:
 szóstkę z matematyki na koniec roku,
 100% z matematyki na maturze (na poziomie rozszerzonym),
 wolny wstęp na wiele wydziałów wyższych uczelni, nie tylko matematycznych.

Laureaci mają zapewniony wstęp bez egzaminu na jeszcze większą liczbę wydziałów niż finaliści. Prócz tego sześcioro najlepszych stanowi delegację polską na Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną, a kilkoro następnych — na Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną i Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich. Kilkanaście najlepszych osób jedzie na dwutygodniowy obóz naukowy Olimpiady Matematycznej.

Podkreślić należy, że z okręgu krakowskiego do etapu okręgowego zakwalifikowanych zostało tylko 108 uczniów, z czego niecałe 16% stanowią uczniowie szkół spoza Krakowa.

Kacprowi, którego zmagania z matematyką nieustannie wspiera mgr Joanna Trybuła serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas