Pluszaki ze Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu już w Kamerunie (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
08.02.2023, 20:59 | czytano: 1744

Pluszaki ze Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu już w Kamerunie (zdjęcia)

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu od 2016r. biorą udział w akcji „Adopcja serca”. Początkiem stycznia 2023r. do szkoły dotarła wiadomość z Kamerunu, że 8 paczek z pluszakami, zebranych podczas koncertu charytatywnego „Z piosenką do nieba”, dotarło do Ange – adopcyjnej dziewczynki i innych przedszkolaków w Afryce.

arch. szkoły
arch. szkoły
Jak informują w liście siostry, niektóre dzieci po raz pierwszy w życiu trzymały pluszowego misia. Ange wybrała największego pluszaka, który jej się najbardziej spodobał. Z okazji 5. urodzin dziewczynka otrzymała również od ludźmierskich wolontariuszy drobny upominek w postaci książeczki i kolorowych bransoletek. Ponadto dowiedzieliśmy się, że maskotki posłużą nauczycielom jako dodatkowe narzędzie dydaktyczne podczas zajęć przedszkolnych.

Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sprawienia tak wielkiej radości dzieciom poprzez zbiórkę misiów.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez siostry, na których możemy zobaczyć dzieci cieszące się z prezentu.
Koordynatorzy akcji - opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: p. Danuta Kostorz, p. Magdalena Buźniak oraz p. Katarzyna Łapczyńska. W pomoc w akcję zaangażowała się także p. Marta Sojka.

---
Metagne Fotio Lydienne, matka Ange Divine Meffo Tachekam
Do wszystkich przyjaciół w Polsce
Drodzy przyjaciele, dzień dobry,
Jestem mamą Ange Divine i piszę Wam ten list w jej imieniu, ponieważ ze względu na wiek nie jest jeszcze w stanie wyrazić Wam swoich uczuć. Ange naprawdę bardzo się z Was cieszy. Wyjechałyśmy z wioski z powodu wielu chorób. Mieszkamy teraz w mieście. Ange Divine uczęszcza do szkoły publicznej Banengo IB i jest w klasie SIL (1 kl. szkoły podstawowej). Lubi pisać i rysować. Po zajęciach Ange jest cały czas przy mnie. Ciągle zadaje mi pytania i opowiada, jak minął jej dzień. Pisze prawie po wszystkim. Gdy mam wolny czas od spraw domowych, próbuję uczyć ją lepiej pisać i rysować stosownie do jej wieku. Śpiewa, tańczy i skacze – wszystkie zabawy szkolne. Ange dziękuje Wam za wszystko, co dla niej robicie i za prezenty każdego roku. W tym roku dostała wielkiego pluszowego misia większego od niej, biżuterię oraz życzenia urodzinowe i za to jeszcze raz Wam dziękuje.

Niech Bóg Wszechmogący Was chroni, da Wam żelazne zdrowie, dużo radości, doda Wam siły i przede wszystkim udzieli Wam jeszcze więcej łaski.

Jesteśmy tu w Kamerunie bez pracy, moi drodzy przyjaciele i przyjaciele Ange Divine. Radzimy sobie, ale trudno jest ciągle znajdować środki do radzenia sobie z tym ciężarem. Bez Was, moi drodzy, jestem niczym.
Życzymy Wam dobrego powrotu do szkoły
Dziękuję
------

Bafoussam , 08.11.2022

"Szanowna Dyrekcjo Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu.

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i kochane Dzieci.

Pragnę wyrazić moją wdzięczność za Wasz dar serca dla dzieci w Kamerunie. Wasze paczki z pluszakami stały się źródłem radości dla wielu dzieci.
Przede wszystkim dla maluchów z przedszkola w Ndiembou , Kengang i w Nkolbisson. Przedszkola w dwóch pierwszych miejscowościach, znajdują się w wioskach, nie daleko wielkiego miasta Bafoussam, zamieszkiwanych przez wiele biednych rodzin. To ubóstwo dotyka wielu aspektów ich życia. Dzieci nie mają pojęcia o zabawkach, dlatego Wasz dar sprawił im wiele radości. Niektóre z nich trzymały pluszowego misia pierwszy raz w życiu. Pluszaki pomogą również nauczycielom i mogą stać się narzędziem dydaktycznym podczas zajęć przedszkolnych.
Nkolbisson jest to dzielnica stolicy Kamerunu Yaounde, w której do tej pory nie było żadnego przedszkola katolickiego. Powstała tam nasza placówka misyjna i od razu zaczęłyśmy budować przedszkole. Dzieci, wydawałoby się mają nieco lepsze warunki, ale gdy zobaczyły pluszaki i inne zabawki, oczka im się zaświeciły i też nie wiedziały za bardzo jak się nimi bawić.
Mała Ange, była też zachwycona, pluszakami, książeczką i innymi darami, które od Was otrzymała. Wybrała dużego misia i jak widać na zdjęciu bardzo go pokochała.
W imieniu wychowawców i dzieci, których radość mogłam zobaczyć, dziękuję Wam z całego serca. Niech Wam Bóg błogosławi.

S. Małgorzata Lech , misjonarka i s. Teresa Gieńko, koordynatorka adopcyjna w Polsce. Dziękujemy!"

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas