Sukces uczniów nowotarskiego Ekonomika na olimpiadzie turystycznej - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Zakopane
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
02.03.2023, 10:11 | czytano: 1264

Sukces uczniów nowotarskiego Ekonomika na olimpiadzie turystycznej

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu - Klaudia Świętek z klasy IV oraz Maciej Klamerus z klasy II, uczący się w zawodzie Technik Organizacji Turystyki, wzięli udział w etapie okręgowym X Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wzięło w nim udział ponad 230 uczniów z całej Polski.

arch. szkoły
arch. szkoły
Etap ten składał się z testu zawierającego 40 pytań z zakresu marketingu, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego i prawa w turystyce oraz etapu praktycznego, podczas którego zdający mieli opracować program i kalkulację wycieczki turystycznej po Łodzi. Obie części zawierały sporo pytań z zakresu turystyki miejskiej, m.in. atrakcji turystycznych miast, promocji turystyki miejskiej czy największych ośrodków turystycznych na świecie, gdyż to właśnie turystyka miejska jest motywem przewodnim tegorocznej olimpiady.


Komitet Główny Olimpiady ogłosił listę najlepszych 30 uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do finału. Wśród nich znaleźli się Klaudia Świętek i Maciej Klamerus. Będą oni reprezentować nowotarski Zespół Szkół Ekonomicznych w finale olimpiady, który zaplanowano w dniach 12-15.04.2023 w Łodzi. Opiekunami merytorycznymi uczniów są Iwona Białoń i Piotr Mrugała.


źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas