"Enjoy Reading" - V edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 69 %
Rain
17°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 69 %
Rain
21°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
15.03.2023, 22:57 | czytano: 1393

"Enjoy Reading" - V edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego (zdjęcia)

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się piąta edycja konkursu czytelniczego ,,Enjoy Reading". W tym roku w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie z Gminy Łapsze Niżne, ale również z Krościenka n/D oraz z gminy Nowy Targ, którą to reprezentowały Szkoła Podstawowa w Szlembarku oraz Szkoła Podstawowa w Dursztynie.

arch. szkoły
arch. szkoły
Ponad 20 uczniów wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.

Na podekscytowanych uczniów z klas 7-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment książki amerykańskiego pisarza Jacka Londona, ,,White Fang" (,,Biały Kieł”) oraz artykuł prasowy dotyczący ciekawych miejsc, które znajdują się na obrzeżach Londynu. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji oraz zmotywowały uczestników do poszerzenia znajomości słownictwa. Nastolatkowie poznali przygody Białego Kła, którego historia pokazuje, że każde zwierzę potrafi odwdzięczyć się za okazane dobro. Na teście konkursowym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości tekstów, a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ kilka zadań było skonstruowanych na wzór zadań egzaminacyjnych.

Po skończonej części pisemnej konkursu, komisja konkursowa zajęła się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielkom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:
1 miejsce: Andżelika Gałowicz – SP Frydman – 87 pkt.
2 miejsce: Gabriela Nowak– SP Łapsze Niżne – 84 pkt.
3 miejsce: Zuzanna Jachera SP Łapsze Niżne – 82,5 pkt.
Wyróżnienia: Laura Wyrostek- SP Trybsz – 77 pkt., Marcel Miśkowicz– SP Trybsz – 75,5 pkt., Filip Gabryś - SP Krościenko – 74,5 pkt.

W tym roku zostały również przyznane nagrody i dyplomy dla szkół, które zdobyły najwięcej punktów jako drużyna. I tak:
1 miejsce: SP Łapsze Niżne
2 miejsce: SP Trybsz
3 miejsce: SP Niedzica

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.

Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej, iż poziom uczestników z roku na rok jest coraz wyższy.

Słowa wdzięczności kieruję również do nauczycieli anglistów z przybyłych szkół za przygotowanie swoich uczniów do konkursu i przyjazd do Frydmana.

Dziękuję również uczniom z klasy 7 i 8, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję.
See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator i pomysłodawca konkursu, zdj. arch. szkoły
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas