Kadeci poznają stanowisko kierowania PSP - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Czarny Dunajec
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
17.03.2023, 15:45 | czytano: 831

Kadeci poznają stanowisko kierowania PSP

NOWY TARG. Kadeci z klas I, II i III Prywatnego LO dla Młodzieży mieli okazję poznać miejsce najistotniejsze dla sposobu prowadzenia akcji ratowniczej u samego jej początku. To właśnie na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapadają decyzje o wysłaniu na miejsce zdarzenia odpowiedniej ilości jednostek i właściwego sprzętu.

arch. szkoły
arch. szkoły
Mundurowa młodzież – w tej liczbie i przyszli pożarnicy – spędziła w Komendzie Powiatowej 2 godziny. Na stanowisku kierowania gościł ich dyżurny operacyjny, wyjaśniając, co się dzieje od momentu otrzymania zgłoszenia do ogłoszenia alarmu. Ten czas na podjecie optymalnych decyzji oczywiście powinien być jak najkrótszy.


Stanowisko kierowania jest pierwszym ogniwem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Tu trafiają sygnały o zdarzeniach lub zagrożeniach. Zadaniem dyżurnego operacyjnego jest ich kwalifikowanie, a w razie potrzeby przekazywanie zgłoszeń alarmowych do innych służb. On też dysponuje siły ludzkie i sprzętowe do działań ratowniczych, wspomaga je i koordynuje, na bieżąco analizując informacje napływające z systemów monitoringu i z przebiegu akcji. Dlatego utrzymuje stały nasłuch radiowy na kanale straży pożarnej.

Wszystkie te czynności związane są obsługą urządzeń, które kadeci z zaciekawieniem oglądali. A dyżurny operacyjny odpowiadał na pytania dotyczące jego służby.

Za trzy tygodnie mundurowa młodzież odwiedzi z kolei jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą.


źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas