Uczniowie Westerplatte na Wojskowych Targach Służby i Pracy w Limanowej (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 68 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
23.03.2023, 18:58 | czytano: 831

Uczniowie Westerplatte na Wojskowych Targach Służby i Pracy w Limanowej (zdjęcia)

Uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce wzięli udział w Wojskowych Targach Służby i Pracy w Limanowej. Było to jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego, które zostało zaprezentowane jako atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach.

arch. szkoły
arch. szkoły
Targi były kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Podczas Targów dostępne były punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR udzielali szczegółowych informacji czy odpowiadali na pytania i wątpliwości oraz przedstawiali spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Podczas targów odbyły się również pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy m.in. przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, wyrzutni rakietowej WR-40 LANGUSTA, moździerza samobieżnego RAK, czołgu Leopard 2A5, pojazdów AERO, wielozadaniowego pojazdu kołowego o wysokiej mobilności HMVW, robota saperskiego, sprzętu spadochronowego.

źródło: szkoła
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas