Cała szkoła mundurowa – ze strażakami (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 01 czerwca
Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Zakopane
Clouds
14°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
22.05.2023, 12:48 | czytano: 935

Cała szkoła mundurowa – ze strażakami (zdjęcia)

POWIAT NOWOTARSKI. Tego roku w strugach deszczu na nowotarskim rynku odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. Wśród licznych gości, komendantów straży pożarnej byłych i obecnych, komendanta nowotarskiej Policji, zastępcy komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji, włodarzy miasta i samorządowców byli również obecni kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu (PLO).

arch. szkoły
arch. szkoły
Na tak znamienitą uroczystość udała się nie delegacja szkoły, a wszyscy jej uczniowie - oczywiście ze sztandarem i proporcem. Tak liczna obecność kadetów potwierdza wysoką społeczną rangę randze zawodu strażaka. Podkreślić należy, że w Prywatnym LO funkcjonują klasy mundurowe o profilach pożarniczym, policyjnym i wojskowym, a wśród wielu absolwentów byli, są i z pewnością jeszcze będą kolejni strażacy.

Niesprzyjająca aura zmusiła gości do skrócenia przemówień oraz przyspieszenia uroczystego nadania awansów na kolejne stopnie, przyznania medali i odznaczeń. Został jednak poświęcony multifunkcyjny pojazd specjalny z żurawiem do usuwania skutków pożarów i klęsk żywiołowych, który nowotarska PSP otrzymała jako jedyna w kraju.

W defiladzie, która zakończyła obchody na rynku, kadeckie grono mogło się wykazać umiejętnościami nabytymi podczas ćwiczenia musztry paradnej.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Kazku w kasku13:19, 22 maja 2023
A strażaków-ochotników jak ich to chcecie nazywać "druhami" ani jednego nie widać.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas