Mundurowy koniec roku – w deszczu nagród (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Jabłonka
Rain
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
204 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
04.07.2023, 16:30 | czytano: 1607

Mundurowy koniec roku – w deszczu nagród (zdjęcia)

NOWY TARG. Mimo, że było parno i przed-burzowo, kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży zdołali pożegnać rok szkolny bez pogodowych zakłóceń. Wszystko odbyło się na boisku Szkoły Podstawowej Nr 1 – w mundurowej gali, z flagą wciągniętą na maszt, z hymnem Polski, z pieśnią i efektowną defiladą.

arch. szkoły
arch. szkoły
Tradycyjne punkty programu takich szkolnych wydarzeń w mundurowej szkole to meldunek złożony przez prowadzącego uroczystość majora Krzysztofa Tekiela i słowo pani dyrektor Sylwii Sawickiej do kadetów wszystkich klas – z gratulacjami osiągnięć oraz życzeniami spokojnych, bezpiecznych, pełnych wrażeń wakacji. Choć mundury na czas kanikuły idą do szafy, honor i etyka przyszłych kadr obronności kraju oraz mundurowych służ – obowiązują bezterminowo.

Cennych książkowych nagród i dyplomów – wręczanych przez wychowawców klas i panią dyrektor - było tego roku wyjątkowo dużo. Otrzymywali je kadeci za wysoką średnią ocen, wzorowe zachowanie, godną postawę, osiągnięcia w sporcie – zwłaszcza w sztukach walki i samoobrony – oraz sukcesy odniesione w kolejnych edycjach konkursów organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Obrony Narodowej. Dobre przygotowanie kadetów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej sprawia, że spontanicznie i profesjonalnie reagują oni na zdarzenia i wypadki w różnych miejscach czy okolicznościach. Dlatego nie brakło też nagród za ratowanie ludzkiego życia. Trudno wykluczyć, że wakacyjny czas przyniesie kolejne sytuacje, w których mundurowej młodzieży – nawet, jeśli „w cywilu” - przyjdzie się wykazać taką wiedzą i umiejętnościami.

Po raz pierwszy dyrekcja Szkoły uhonorowała podziękowaniami i książkowymi prezentami również rodziców wyróżniających się uczniów, a przyjęli to oni z niekłamanym wzruszeniem.

Sentymenty rozbudził wokalno-muzyczny program w wykonaniu zespołu pod kierunkiem Sylwii Basty. Natomiast wszystkim zgromadzonym na boisku adrenalinę podniósł efektowny pokaz sztuk walki i samoobrony, w wykonaniu i damskich, i męskich tandemów. Z takich uczniów mistrzowie mogą być dumni!

Gdyby nie godziny żmudnych ćwiczeń, kończąca uroczystość defilada przy dźwiękach „Warszawianki” nie wypadłaby tak porywająco. Ale ściskało gardło i rodzicom wilgotniały oczy.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas