Międzynarodowa wymiana w ramach programu Erasmus Plus. Młodzież w Białym Dunajcu (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 4 maja
Imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 84 %
Clear
15°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
46 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
04.08.2023, 15:46 | czytano: 1624

Międzynarodowa wymiana w ramach programu Erasmus Plus. Młodzież w Białym Dunajcu (zdjęcia)

W Białym Dunajcu gościli młodzi ludzie w ramach projektu międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus Plus - Hate speech - don't ignore, react!

zdj. organizatora
zdj. organizatora
Młodzież przygotowała warsztaty i realizuje program ze wsparciem trenerki Anety Rybarskiej oraz koordynatora Konrada Pronobisa. W projekcie biorą udział przedstawiciele mniejszości romskiej (w grupie węgierskiej) oraz kurdyjskiej (grupa turecka).

- Celem naszego projektu „Hate speech - don't ignore, react!" jest przeciwdziałanie mowie nienawiści, przezwyciężanie barier i stereotypów, budowanie postaw tolerancji i otwartości. W trakcie 10-dniowych warsztatów młodzi ludzie z Polski , Węgier i Turcji reprezentujący szkoły i organizacje pozarządowe poznają się wzajemnie, przełamują bariery i uprzedzenia, uczą się pracy w wielokulturowym środowisku. Projekt wzmacnia proces dialogu międzykulturowego, rozwija kreatywność i aktywność obywatelską młodych ludzi. Misją naszego projektu jest pragnienie pomocy nam młodzieży w przełamaniu oporów w trakcie wystąpień publicznych, co jak sądzimy może się nam przydać w przyszłości – zarówno w życiu społecznym, jak i w zawodowym. Drugim ważnym powodem, dla którego realizujemy wymianę jest integracja nas młodzieży z różnych części Europy do wspólnej pracy, do aktywizacja, do uwrażliwienie na problem braku tolerancji. Nasze spotkanie realizujemy w dniach 30.07-8.08 z udziałem 40 uczestników z Polski, Węgier i Turcji oraz społeczności lokalnej - wyjaśnia Konrad Pronobis z Fundacji Centrum Kreatywnych Inicjatyw Edukacyjnych.

- Główne działania projektowe realizujemy na Podhalu - w Białym Dunajcu. Odwiedziliśmy także Kraków i Zakopane. Nasze działania wspierają również eksperci m.in. Nina Wójtowicz ze stowarzyszenia Salam Lab, Kaja Potocka z Fundacji Internationaler Bund Polska, aktor filmowy Konrad Domaszewski. Efektem naszej pracy projektowej będzie happening, spektakl teatralny, film - promujące przesłanie naszego projektu czyli budowanie dialogu międzykulturowego i przeciwdziałanie mowie nienawiści. Projekt jest realizowany w ramach programu Erasmus Plus - dodaje.

opr. s/ zdj. organizatora
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas