Rozpoczęcie roku szkolnego na lodzie - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
16°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
05.09.2023, 11:08 | czytano: 1132

Rozpoczęcie roku szkolnego na lodzie

Uczniowie - hokeiści SMS Podhale Nowy Targ pierwszego września rok szkolny rozpoczęli od sportowej rywalizacji rozgrywając dwa mecze na wyjeździe w Czechach z drużyną rówieśników HC Bobri Valasske Mezirici

Pierwszy mecz drużyna Podhala wygrała 7:0, mając zdecydowaną przewagę nad gospodarzami. Przed kolejnym spotkaniem gospodarze z Czech wzmocnili się kilkoma starszymi kolegami z rocznika i rywalizacja stała się twardsza, mocniejsza na bandach z narzucony stylem gry rywala. Górale jednak nie ustępowali. Po dwóch tercjach Podhale wygrywało 9:2 co spowodowało, że w trzeciej tercji nastąpiło mocne rozluźnienie w zespole trenera Marka Ziętary i wynik sparingu kontrolnego zakończył się na 10:6 dla Szarotek z Nowego Targu.

Za tydzień startuje liga dlatego bardzo potrzebowaliśmy takiego sprawdzianu po okresie przygotowawczym - mówi trener Marek Ziętara. W obu spotkaniach dałem pograć wszystkim zawodnikom, aby zobaczyć ich obecną dyspozycję. Myślę że wyjazd należy uznać za udany sportowo i organizacyjnie. Sparingi pokazały mi nad czym jeszcze musimy popracować w ostatnim tygodniu przed startem ligi mając drużynę w komplecie.

Drużyna hokejowa SMS Podhale Junior Młodszy, posiada na ten sezon trzech bramkarzy i 17 zawodników w polu gry. Trener widzi jeszcze jedno miejsce wolne dla przyszłego kandydata do drużyny, ale jak sam określił musi dobrze się przyglądnąć, kto spełni wymogi uzupełnienia składu i na jakiej pozycji.

Dzięki współpracy z Klubem NKP Podhale Nowy Targ sekcja hokejowa może się rozwijać. Dziękujemy dyrekcji internatu Bursa w Nowym Targu za wspaniałe przygotowanie obiektu do nowego sezonu szkolnego - nasi zawodnicy - uczniowie bardzo chwalą sobie pobyt w internacie. Wyrazy uznania należą się też dla dyrekcji szkoły, Państwa Kopeć za pracę dydaktyczną nad uczniami w szkole i nawiązanie dobrych relacji - mowi Tomasz Węglarczyk, kierownik SMS.


mat. prasowe
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas