W mundurowej szkole – teraz dwa oddziały dla pierwszorocznych (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
14.09.2023, 16:18 | czytano: 1278

W mundurowej szkole – teraz dwa oddziały dla pierwszorocznych (zdjęcia)

NOWY TARG. Nie bez powodu na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Prywatnym LO dla Młodzieży na placu apelowym stanęło tak wielu kadetów. Dla pierwszorocznych utworzono bowiem dwa oddziały - jeden o profilu wojskowym, a drugi - policyjno-pożarniczy.

arch. szkoły
arch. szkoły
Jak zwykle przy takich ceremoniach, po wprowadzeniu sztandaru Szkoły oraz złożeniu przez majora rez. Krzysztofa Tekiela, nauczyciela bezpieczeństwa publicznego, meldunku na ręce Pani Dyrektor, młodzież została powitana przez Dyrekcję Szkoły oraz grono pedagogiczne. Nie brakło też okolicznościowych przemówień.

Miło było uczniom klasy teraz już II wojskowo-pożarniczej usłyszeć od Pani Dyrektor pochwały za udział w rozmowach rekrutacyjnych młodszych kolegów i koleżanek, także za udział w Święcie Policji (20 lipca) oraz w uroczystościach w Jurczycach podczas obchodów 150. rocznicy urodzin gen. Józefa Hallera. Pochwały są tym bardziej zasłużone, że wszystkie te wydarzenia odbywały się wakacyjnym czasie.

Zaraz po apelu młodzież udała się do Niedzicy, na trzydniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny. Dla klas pierwszych obóz ten jest jednocześnie obozem integracyjnym.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas