Kadeci na obozie szkoleniowo-kondycyjnym (zdjęcia i film) - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
15.09.2023, 14:06 | czytano: 942

Kadeci na obozie szkoleniowo-kondycyjnym (zdjęcia i film)

NOWY TARG/NIEDZICA. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, zaraz po uroczystym apelu, kadetów z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu autobusy zawiozły do Niedzicy, na obóz szkoleniowo-kondycyjny. Dla uczniów z klas pierwszych zgrupowanie to było także obozem integracyjnym.

arch. szkoły
arch. szkoły
W miejscu zakwaterowania kadetów przywitała zaprzyjaźniona ekipa instruktorów-żołnierzy. Warto dodać, że było to już kolejne spotkanie z instruktorami i – zależnie od ilości zaliczonych obozów, odbytych szkoleń - kadeci otrzymali różne certyfikaty. Ci, którzy w szkoleniu brali udział po raz pierwszy, otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu taktyczno-wojskowym w stopniu podstawowym.

Kadeci, którzy uczestniczyli w szkoleniu już na drugim etapie, zaliczając wszystkie jego elementy, otrzymali certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu taktyczno-wojskowym w stopniu zaawansowanym. Trzeci etap szkolenia obejmował podstawowe techniki linowe stosowane w jednostkach specjalnych wojska, policji i straży pożarnej.

Wszystkie te certyfikaty potwierdzające szkolenia w danych specjalnościach są szczególnie punktowane w procesie przyszłej rekrutacji do poszczególnych służb. Dlatego też każdy z kadetów starał się włożyć w ćwiczenia maksimum energii, doświadczenia, odwagi.

Ponieważ są to ćwiczenia dynamiczne, dochodziło wśród uczestników do drobnych kontuzji w postaci skręcenia kostki czy „poparzenia” dłoni podczas wymagających wyjątkowej odwagi zajęć linowych. Oprócz nauki węzłów i budowy stanowisk, kadeci szkolili się z zakresu wspinaczki oraz technik asekuracji.

Wykorzystywano elementy alpinistyki miejskiej, ratownictwa wysokościowego i ewakuacji oraz technik linowych poziomych - przeprawy, mosty, transport.

Po trzech dniach ćwiczeń oraz działań nocnych i wart, przyszedł czas na pożegnanie się z zaprzyjaźnionymi już instruktorami. Oczywiście nie jest to koniec szkoleń, bowiem już wkrótce odbędzie się kolejny obóz. Da on młodzieży możliwość przełamania lęków, fobii i uzyskania kolejnych doświadczeń oraz jakże cennych certyfikatów, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.źródło: szkoła, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas