"Ludzie o Wielkich Sercach"- to pracownicy firmy Gaspol (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 05 grudnia
Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Nowy Targ
Clouds
-5°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-6°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
608 %
Nowy Targ
204 %
Zakopane
284 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo zła
PM 10: 304 | 608 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
Rabka-Zdrój
Zła
PM 10: 142 | 284 %
21.09.2023, 20:31 | czytano: 1929

"Ludzie o Wielkich Sercach"- to pracownicy firmy Gaspol (zdjęcia)

Dzień 20 września 2023 r. okazał się wyjątkowy i pełny niesamowitych wrażeń dla społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu. Wszystko za sprawą zainicjowanego w 2012 r. w firmie Gaspol programu wolontariatu pracowniczego pod hasłem „ Ludzie o Wielkich Sercach.”

arch. szkoły
arch. szkoły
Tacy właśnie ludzie o „Wielkich Sercach” tworzą nowotarski oddział firmy Gaspol przy ulicy Składowej. Od lat pracownicy angażują się w działania filantropijne z zakresu wyrównywania szans i niesienia bezinteresownej pomocy, przede wszystkim najbardziej wrażliwym grupom społecznym-czyli dzieciom i seniorom.

W tym roku koordynatorki akcji pani Małgorzata Leszczyńska i pani Anita Cięciel postanowiły wspomóc akcją filantropijną firmy, w której pracują, społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej w Nowym Targu kształcącą uczniów z różnymi stopniami niepełnosprawności i sprzężeniami. Mówi się, że „gdy śmieje się dziecko, to śmieje się cały świat.” Ta dewiza przyświecała organizatorkom inicjatywy, które po konsultacji z panią dyrektor Placówki Ewą Barczak oraz wicedyrektor Anną Trybułą postanowiły środki finansowe przeznaczyć na organizację „Jesiennego integracyjnego festynu dla uczniów szkoły podstawowej” oraz na zorganizowanie dwóch turnusów hipoterapeutycznych w Kęble dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.

W realizację inicjatywy „ Ludzie o Wielkich Sercach” włączyli się oprócz pań koordynatorek p. Małgorzaty Leszczyńskiej oraz p. Anity Cięciel inni pracownicy firmy Gaspol oddziału w Nowym Targu, którzy przygotowali wspaniałą, pełną rozmaitych atrakcji imprezę plenerową na terenie należącym do Nadleśnictwa Nowy Targ. W godzinach porannych czekało na uczniów drugie śniadanie, przygotowane przez tych ludzi o „Wielkich Sercach”, były ciasta, ciasteczka, słodkie oraz słone przekąski. Na spragnionych aktywności czekały dmuchane zabawki, które były sprawdzianem sprawność i kondycji zarówno dla małych, jak i dużych. Oprócz tego uczniowie brali udział w rozmaitych konkurencjach sportowych. Niektórzy w kąciku plastycznym mogli zamienić się w ulubionych bohaterów bajek, dlatego też podczas uroczystości można było spotkać lwy, księżniczki, pszczółki i wiele innych bajkowych postaci. Jeśli festyn, to oczywiście nie mogło obyć się bez zabaw tanecznych przy muzyce oraz tradycyjnego ogniska. Na koniec coś, co wszyscy lubimy najbardziej, czyli prezenty. Dzięki hojności firmy Gaspol dziś każde dziecko, a nawet panie poczuli się, jak w dniu swoich urodzin. Najlepszym prezentem jednak było to, że towarzyszyło nam odczucie, że jesteśmy wyjątkowi i ważni. Doświadczyliśmy ludzkiej, bezinteresownej, najpiękniejszej, jaką można sobie tylko wyobrazić pomocy. Piękna wrześniowa aura, uśmiechnięte twarze dzieci, dumni i zadowoleni rodzice, szczęśliwi nauczyciele. Podobno najlepsze inicjatywy są wówczas, gdy w ślad za nimi podążają piękne idee i szczytne cele. Jednak za każdą taką ideą stoją ludzie, to w nich jest największa siła i moc sprawcza, czego dowodem była wczorajsza uroczystość.

Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej działającej w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu z całego serca dziękują pracownikom firmy Gaspol oddziału Nowy Targ za realizację szlachetnej inicjatywy„ Ludzie o Wielkich Sercach”. Szczególne podziękowania dla koordynatorek programu p. Małgorzaty Leszczyńskiej oraz p. Anity Cięciel oraz pozostałych pracowników nowotarskiego oddziału firmy Gaspol, którzy sprawili, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dyrekcji oraz Zarządowi firmy Gaspol serdecznie gratulujemy idei programu wolontariatu pracowniczego oraz tak zaangażowanych w wykonywanie działań firmowych Pracowników o „Wielkich Sercach”.

„ Niektórzy ludzie to anioły bez skrzydeł,
i to jest właśnie takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie…”

źródło: szkoła, J.K, zdj. arch. szkoły
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas