Dzień Sportu we Frydmanie (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 9.972 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
Wiatr: 15.192 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.972 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
09.10.2023, 17:58 | czytano: 1273

Dzień Sportu we Frydmanie (zdjęcia)

Bronisław Czech (1908 - 1944), trzykrotny olimpijczyk, narciarz, taternik, ratownik górski, pilot i instruktor szybowcowy, żeglarz, trener, artysta, poeta … to patron szkoły we Frydmanie, przy której w ubiegły czwartek odbył się Dzień Sportu.

zdj. KS Wiaterni
zdj. KS Wiaterni
Uczestnicy tego pięknego wydarzenia współzawodniczyli w duchu wartości jakie propagował ten wielki Polak; w duchu wartości, jakie niesie sport i kultura fizyczna. Dzieci i młodzież brali udział w 5 konkurencjach w trzech kategoriach wiekowych. Ceremonie wręczania medali, trofeów i dyplomów dla 45 zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii odbywały się na podium na scenie przed lokalną społecznością. Dodatkowo rozegrano mecze piłki nożnej oraz mecz piłki siatkowej, w którym udział wzięli również nauczyciele.

Organizatorem Dnia sportu był Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie i przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Promowane było również żeglarstwo - olimpijska dyscyplina sportu. Na scenie i na placu pojawiły się jachty sportowe Optimist i ILCA, a trenerzy i zawodnicy KS Wiaterni udzielali informacji i podstawowego szkolenia wielu zainteresowanym.

Dzień Sportu przyniósł uczestnikom wspaniale spędzony czas fizycznej aktywności, poczucie sprawczości i wartości. Doświadczenie sukcesu oraz doskonała atmosfera wzmocniły motywację do uprawiania sportu, a wszystkiemu sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

KS Wiaterni zaprasza dzieci i młodzież do uprawiania żeglarstwa sportowego. Kontakt: wiaterni.sailing@gmail.com, tel: 664 789 580.

źródło: KS Wiaterni
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas