Święto Niepodległości w nowotarskim Przedszkolu nr 2 (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 8.316 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.368 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-4°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
134 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
78 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 67 | 134 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
10.11.2023, 16:25 | czytano: 933

Święto Niepodległości w nowotarskim Przedszkolu nr 2 (zdjęcia)

NOWY TARG. 10 listopada w Przedszkolu nr 2 upamiętniono Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, a sale i korytarze wypełnione były dekoracjami w narodowych barwach.

arch. przedszkola
arch. przedszkola
Przedszkolaki z grupy " Biedronki" przygotowały z tej okazji uroczystość patriotyczną, na którą przybyli liczni goście. Dzieci zaprezentowały się nie tylko dla grona pedagogicznego i swoich kolegów i koleżanek, ale miały okazję wystąpić również dla swoich rodziców. Recytowane wiersze dotyczyły nie tylko symboli narodowych tj. flaga, hymn, czy godło, ale również odnosiły się do poszanowania historii naszej Polski i traktowania siebie nawzajem jak rodziny. Dzieci wykonały taniec z pomponami w barwach narodowych do utworu „ Symbole narodowe”, a także śpiewały i grały na instrumentach przy piosence „ Jaki piękny kraj". Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw przedszkolaków.

W ramach akcji "Szkoła do hymnu" wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielkami zgromadziły się w jednej z sal. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski. W ten sposób dołączono do placówek oświatowych z całej Polski, które biorąc udział w akcji uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Dzięki takim akcjom przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

źródło: Przedszkole nr 2 w ZSP nr 1 w Nowym Targu
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Erni18:54, 10 listopada 2023
Brawo!!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas