Kadeci po egzaminie - 13 żółtych pasów (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
170 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
02.02.2024, 17:58 | czytano: 1188

Kadeci po egzaminie - 13 żółtych pasów (zdjęcia)

NOWY TARG. By zdobywać kolejne stopnie wtajemniczenia w technikach wschodnich sztuk walki, potrzebne są: systematyczne ćwiczenia, cierpliwość i chęć osiągania wyższego poziomu umiejętności. Jeszcze niedawno ok. 60 kadetów z Prywatnego LO dla Młodzieży uczestniczyło w szkoleniu obejmującym techniki interwencji na bazie kishinjuku. Wkrótce trzynastka adeptów przeszła pomyślnie egzamin na żółty pas.

arch. szkoły
arch. szkoły
Treningi w zakresie technik interwencji to ważny element kształcenia w mundurowej szkole, jako placówce przygotowującej przyszłe kadry służb mundurowych. Wśród kadetów są młodzi ludzie uzdolnieni i wyszkoleni na tyle, że mogą brać udział w efektownych pokazach. Przygotowanie wymaga oczywiście determinacji i poświęcenia czasu.

Do egzaminu na żółty pas przystępuje się po sześciu miesiącach solidnego treningu z niebieskim pasem. Kolor żółty wiąże się z manipura czakra (lokalizowana powyżej pępka, w rejonie splotu słonecznego, czakra manifestacji, czyli zamiany planów w czyny, działania i osiąganie celów, kontrolująca mechanizmy związane z uwalnianiem energii witalnej oraz skumulowanych uczuć) i elementem ognia.

To punkt, o którym dużo mówi się w japońskiej filozofii i samurajskiej tradycji sztuk walki – miejsce szczególne, magazyn psychicznej i fizycznej energii człowieka. Każdy, kto pragnie zdobyć żółty pas, powinien sobie uświadomić, że siła mentalna jest nie mniej ważna od fizycznej. Prawdziwa siła zależy bowiem od mentalnej stymulacji i pracy umysłu nad ciałem.

Zdobycie żółtego pasa poświadcza zrozumienie przez karatekę, że siła uderzeń czy kopnięć zależy nie tylko od siły mięśni, ale również od wyzwolenia energii wewnętrznej.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas