Jubileuszowa akcja "Serce dla Hospicjum" (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 21 lutego
Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
11.02.2024, 16:14 | czytano: 860

Jubileuszowa akcja "Serce dla Hospicjum" (zdjęcia)

NOWY TARG. Tym razem w związku z feriami nie w Dzień św. Walentego a kilka dni wcześniej na nowotarskim rynku odbyła się X jubileuszowa akcja "Serce dla Hospicjum". Uczniowie I LO i Zespołu Szkół Technicznych rozdawali papierowe serca orgiami, których było ponad tysiąc zachęcając nowotarżan i turystów do wsparcia działalności charytatywnej.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Tradycyjnie jak co roku, po pamiątkowym zdjęciu, nowotarska młodzież ,której była ponad setka wyruszyła ulicami miasta, by dzielić się z napotkanymi ludźmi sercami origami, balonikami i dobrym nastrojem. Uczniowie zachęcali do wpłat 1,5% podatku na Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, w którym nieuleczalnie chorym dzieciom zapewnia się spokój i opiekę, a ich rodzinom wsparcie i pocieszenie.

Organizatorem przedsięwzięcia był działający w "Goszczyńskim" Szkolny Wolontariat Młodzieżowy, który od lat współpracuje z Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie.

Przygotowania do akcji trwały już od początku stycznia - wtedy społeczność szkolna rozpoczęła tworzenie serduszek origami. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez wytrwałości i ciężkiej pracy nauczycieli, a w szczególności opiekunów Szkolnego Wolontariatu - ks. Michała Dziedzica i mgr Wojciecha Grzybka.

opr. pyz/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Kampania21:50, 11 lutego 2024
Mam już dość tej Pani Radnej, która lansuje się na każdej akcji... nic nie zrobi, posłusznie rękę podniesie, ale pierwsza na fotkach...
/.../

A dla młodzieży i organizatorów wielkie brawa!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas