Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
17.02.2010, 22:37 | czytano: 852

I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Krempachach

W Wiejskim Domu Kultury odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum nr 1 w Krempachach.

W konkursie wzięło udział 14 szkół: SP Gronków, SP Harklowa, SP Krauszów, SP Krempachy, SP Lasek, SP Ludźmierz, SP Morawczyna, SP Nowa Biała, SP Obidowa, SP Ostrowsko, SP Pyzówka, Zespół Szkół Waksmund, Gimnazjum Krempachy, GimnazjumLudźmierz oraz WDK w Krempachach. Komisja w składzie: Beata Szewczyk (Dyrektor ZEAS Gminy Nowy Targ), przewodnicząca jury Józefa Kuchta (dyrektor GOK w Łopusznej) oraz Siostra Małgorzata Śląska, wysłuchała i oceniła 39 kolęd. Wykonawcy śpiewali solo lub w duetach i podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe: klasy 0- III, klasy IV – VI, Gimnazja.

Komisja oceniająca przyznała szereg I, II i III miejsc. Wszyscy pozostali wykonawcy zdobyli wyróżnienia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał za swój występ nagrodę rzeczową. W przerwie między prezentacjami konkursowymi gościnnie wystąpił zespół "Milusioki" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Targu z programem Jasełek góralskich. W czasie obrad Jury, uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wysłuchali kilku kolęd zaprezentowanych przez Chór Szkolny działający przy SP Krempachy prowadzony przez Józefa Pierzgę oraz pokaz tańca nowoczesnego zespołu działającego w WDK Krempachy. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek dla wszystkich, którego sponsorem były: Rady Rodziców przy SP oraz Gimnazjum w Krempachach. Wszyscy uczestnicy mogli również skosztować wspaniałych wypieków, o które zadbali rodzice uczniów z SP Krempachy. Po wręczeniu nagród konkursowych, Rada Parafialna wręczyła także nagrody ufundowane dla chórzystek, które uświetniają wszystkie uroczystości kościelne oraz dla Józefa Pierzgi, który od wielu lat z ogromnym zaangażowaniem prowadzi ten chór.

Lidia Kamoń
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij