Rekrutacja do szkoły dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
26.03.2024, 14:02 | czytano: 422

Rekrutacja do szkoły dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

W Szkole Podstawowej Specjalnej i Przyspasabiającej do Pracy w Rabce-Zdroju trwa rekrutacja dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną tzn. dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym wraz z dodatkowymi niepełnosprawnościami np. ruchową, neurologiczną, wzrokową, autyzmem, afazją.

Celem działalności szkół dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnej jest wszechstronny rozwój uczniów z niepełnosprawnością intelektualną wraz z dodatkowymi niepełnosprawnościami poprzez edukację, rewalidację i wychowanie. W osiągnięciu tego celu pomaga wykwalifikowana kadra pedagogiczna i rehabilitacyjna. Ponadto uczniowie mają do dyspozycji klasy i pracownie terapeutyczne dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną. Uczniowie w naszych szkołach specjalnych są objęci zajęciami specjalistycznymi i terapeutycznymi takimi jak: logopedia, rehabilitacja ruchowa, terapia widzenia, orientacja przestrzenna.

Wychowankowie uczestniczą także w zajęciach terapeutycznych w sali doświadczania świata służącej do stymulowania prawidłowego rozwoju dziecka. W zależności od potrzeb są objęci również terapią psychologiczną. Nauczyciele i wychowawcy starają się przygotować uczniów do samodzielnego życia w społeczeństwie na miarę indywidualnych możliwości każdego ucznia oraz rozwijać ich zdolności, talenty i zainteresowania. Uczniowie aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i środowiska lokalnego poprzez udział w różnych uroczystościach kulturalnych i religijnych, spotkaniach integracyjnych. Uczniowie biorą udział w wielu konkursach artystycznych, spartakiadach sportowych i wyjeżdżają na wycieczki edukacyjne i rekreacyjne.

Mat. Prasowe, r/
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas