Dzień otwarty w nowotarskiej Metalce (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Rabka Zdrój
Rain
21°
Wiatr: 14.148 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
10°
Wiatr: 14.976 km/h Wilgotność: 74 %
Rain
21°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
10°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
22°
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
26.03.2024, 20:29 | czytano: 1358

Dzień otwarty w nowotarskiej Metalce (zdjęcia)

Marzec to czas, kiedy szkoły średnie prezentują swoją ofertę edukacyjną podczas tzw. „dni otwartych”. Metalka otworzyła na oścież swoje podwoje przed uczniami szkół podstawowych 22 marca. Na gości czekało wiele atrakcji, dzięki którym mogli zobaczyć z bliska funkcjonowanie szkoły, liczącej blisko 2000 uczniów.

arch. szkoły
arch. szkoły
Ósmoklasiści oraz pozostali odwiedzający zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, czyli zawodami kształconymi w popularnej Metalce. Oprócz tego zwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie mieli okazję „podłubać” przy samochodach, popracować w pracowni obróbki plastycznej, spawalniczej, sprawdzić poprawność podłączenia przewodów elektrycznych, czy też spróbować swoich sił przy pracach budowlanych.

Uzupełnieniem warsztatów była wizyta na hali sportowej, gdzie trwał festiwal zawodów. Efekty swojej pracy prezentowali uczniowie: budowlanki, technikum teleinformatycznego, technikum mechanicznego, geodeci czy automatycy. Goście sprawdzili również, jak wygląda rzeczywistość i lekcje w technologii VR, dowiedzieli się o funkcjonowaniu szkolnego koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) oraz o perspektywach pracy po technikum m.in. w firmie Tauron. Chętni mogli skorzystać z usług fryzjerskich naszych uczniów i „przekąsić” co nieco od młodych kucharzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko architektury krajobrazu – z niecodzienną scenografią – wprost idealną do zrobienia pamiątkowego selfie.

O tym, że szkoła to nie tylko nauka, ale i wszechstronny rozwój ucznia, nie trzeba nikogo przekonywać. Odwiedzający Metalkę zobaczyli stoisko samorządu szkolnego, wolontariatu, wymian międzynarodowych oraz spróbowali swoich sił w sporcie. Niemałą ciekawostką był również szybowiec oraz symulator lotów – to dzięki współpracy szkoły z nowotarskim aeroklubem.

Metalka jest szkołą z perspektywami, o czym świadczy niegasnące zainteresowanie nauczanymi w niej zawodami. W dniu otwartym odwiedziło naszą szkołę ponad 800 osób. Wieść niesie, że większość z nich powróci tu we wrześniu – już nie jako goście, ale uczniowie i współgospodarze szkoły.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
sawuarek i wiwarek22:08, 26 marca 2024
Wieść niesie że większość z nich powróci, czy może raczej marzy im się powrócić tu we wrześniu, bo po drodze jest jeszcze egzamin ośmioklasisty na którym trzeba sporo punktów nabić, a i dobre świadectwo też trzeba mieć, bo inaczej szanse na dostanie się nikłe bo szkoła, i owszem, jest duża, ale chętnych do niej co roku jest więcej niż miejsc.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas