XI Olimpiada Wiedzy o Turystyce (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Rain
16°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
16°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 79 %
Rain
16°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
21°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
54 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
19.04.2024, 19:15 | czytano: 580

XI Olimpiada Wiedzy o Turystyce (zdjęcia)

W dniach 3 do 6 kwietnia br. dwoje uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu - Klaudia Świętek z klasy 5TOT i Maciej Klamerus z klasy 3TOT, wzięło udział w ogólnopolskim finale XI Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce.

arch. szkoły
arch. szkoły
W pierwszym dniu zmagań zawodnicy rozwiązali test, składający się z 40 pytań zamkniętych. Drugiego dnia Klaudia i Maciek prezentowali przed komisją olimpiady swoje prezentacje, które opisywały daną tradycję z regionu Podhala i Orawy, bowiem tematem tegorocznej olimpiady było niematerialne dziedzictwo kulturowe. Klaudia opisała tradycję stawiania moja na Orawie, za to Maciek wziął pod lupę kumoterki organizowane na terenie Podhala.

Olimpiadzie towarzyszyły ciekawe i rozwojowe atrakcje dodatkowe, takie jak uczestnictwo w grze miejskiej na terenie Łowicza, który był gospodarzem tegorocznej olimpiady, a także zwiedzanie i poznawanie historii i zabytków Łowicza jak i całej Ziemi Łowickiej.

Przedostatniego dnia olimpiady została ogłoszona "piętnastka" najlepszych zawodników, w której znaleźli się oczywiście uczniowie "Ekonomika". Cała piętnastka zawodników uzyskała jednocześnie awans do finału, w którym trzeba było opracować plan wycieczki po Bukareszcie, korzystając z dostępnych materiałów. Następnie przedstawić przed komisją walory turystyczne Rumunii.

6 kwietnia, w sobotę, nastąpiło ogłoszenie wyników i tak oto Maciej Klamerus uplasował się na miejscu 7, zdobywając tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Turystyce, a Klaudia Świętek zajęła miejsce 8, również otrzymując tytuł laureata olimpiady.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas