Wiosna dla zdrowia w Akademii Nauk Stosowanych (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Rain
16°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 70 %
Rain
16°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.596 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
21°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
48 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
20.04.2024, 16:03 | czytano: 1008

Wiosna dla zdrowia w Akademii Nauk Stosowanych (zdjęcia)

NOWY TARG. W Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu odbyła się Wiosna dla zdrowia.

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
Szereg prelekcji, zajęć, pokazów, ale i bezpłatnych badań profilaktycznych i diagnostycznych oraz zabiegów zachęcił do udziału w wydarzeniu nie tylko społeczność akademicką, ale również słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Nowego Targu.

Wydarzenie zostało oficjalnie otwarte przez dr Biankę Godlewską-Dzioboń, Rektora ANS w Nowym Targu. Podczas przywitania podkreśliła, że Wiosna dla zdrowia to impreza, która nawiązuje do cyklicznie organizowanej Wiosny fizjoterapii, jednak znacznie rozbudowana i angażująca kierunki: dietetykę, fizjoterapię, kosmetologię, pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne, działające w ramach Instytutu Zdrowia oraz Instytutu Medycznego.

Głos zabrał również dr hab. Hubert Wolski, prof. uczelni, Dyrektor Instytutu Medycznego, który podkreślił, jak ważne jest zdrowie. Przywołał czynniki, które mają na zdrowie największy wpływ, zachęcił do profilaktyki oraz zaangażowania w poprawę stylu życia. Dr n. med. Danuta Fus, Dyrektor Instytutu Zdrowia przedstawiła uczestnikom program wydarzenia i zachęciła do czerpania wiedzy z przygotowanych prelekcji oraz wykonania szeregu dostępnych badań i zabiegów.

Prelekcja z dietetykiem, absolwentem kierunku dietetyka w ANS w Nowym Targu, Patrykiem Kowalskim z Kliniki „Holistica” pn. „Przez żołądek do Sedna – dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych” uświadomiła słuchaczom, jakie konsekwencje niesie dieta bogata w wysoko przetworzone produkty, znikoma aktywność fizyczna, długotrwały stres, czy niewystarczająca ilość odpoczynku. Poruszony temat niezwykle ważny i aktualny zmotywował słuchaczy, by wprowadzać, krok po kroku, pozytywne zmiany w stylu życia.

Mgr Kinga Wilkus, nauczycielka akademicka wraz ze studentkami studiów magisterskich na kierunku kosmetologia w prelekcji „3 kroki do piękna” poruszyła trzy istotne kwestie nie tylko dla piękna i estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim dla zdrowia: rolę wody w organizmie; wpływ i skutki niedoboru witamin z grupy B oraz niebezpieczeństwa, związane z promieniowaniem UVA i UVB, przed którymi jedyną skuteczną ochroną są filtry przeciwsłoneczne.

Równocześnie w holu odbywały się zabiegi, badania i pokazy z:
- fizjoterapii (masaż klasyczny, masaż punktów spustowych, diagnostyka i terapia narządu ruchu, komputerowe badanie stóp z wykorzystaniem podoskanera, poradnictwo fizjoterapeutyczne)
- kosmetologii (zabiegi pielęgnacyjne na twarz i dłonie, makijaż codzienny i okazjonalny, poradnictwo kosmetologiczne)
- dietetyki (badanie składu ciała, określenie wieku metabolicznego, poradnictwo dietetyczne)
- ratownictwa medycznego (prezentacja pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych)
- pielęgniarstwa (pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu glukozy i objętości wydechowej płuc)

Na wydarzeniu obecni byli również przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, restauracji WiedźMak, firmy Technomex oraz Pointaesthetics.

Uczestnicy Wiosny dla zdrowia uzyskali cenną wiedzę, wskazówki i porady, na co zwrócić uwagę, jakie zmiany wprowadzić, by zadbać o zdrowie i poprawić samopoczucie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie zaproponowane bezpłatne badania i zabiegi.

Organizator: Instytut Zdrowia oraz Instytut Medyczny, Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu.
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas