Kolejna grecka przygoda uczniów nowotarskiej szkoły (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Zakopane
Clouds
12°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
13°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
13°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
15°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
07.05.2024, 22:36 | czytano: 1263

Kolejna grecka przygoda uczniów nowotarskiej szkoły (zdjęcia)

W okresie od 22 kwietnia do 4 maja 2024 roku, 31 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu realizowało praktyki zawodowe dofinansowane przez Unię Europejską w greckiej miejscowości Panteleimonas na Riwierze Olimpijskiej.

arch. szkoły
arch. szkoły
Uczniowie kształcący się w zawodach technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu oraz technik weterynarii odbywali praktyki w gospodarstwach rolnych, w fabryce oliwy oraz fety, w zakładach świadczących usługi z zakresu architektury krajobrazu oraz w klinikach weterynaryjnych.

W czasie wolnym uczniowie poznawali grecką kulturę i tradycję odwiedzając takie miejscowości jak Platamonas, Litochoro czy Leprokarię, weekend natomiast uczniowie Rolnika spędzili na greckiej wyspie Skiatos, gdzie kręcony był hollywoodzki przebój Mamma Mia oraz odwiedzili plażę szyszkową, czyli plażę Koukunarioes pachnącą sosnowym lasem oraz słynącą ze złotego piasku. Niezwykłym miejscem, które odwiedziła młodzież były Meteory i chociaż spokojne Meteory z Kalambaki mają niewiele wspólnego z meteorytami, to i tak było kosmicznie. A to wszystko za sprawą zapierających dech w piersiach masywów skalnych, na szczytach, których znajdują się prawosławne klasztory, czyli monastyry.

Wyjazdy na zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus+ stanowią ogromną wartość dla uczniów, poszerzając ich horyzonty, pozwalając na zdobycie cennego doświadczenia.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas