Piknik Majowy w "jedynce" - na kadetów zawsze można liczyć (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Nowy Targ
Rain
24°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
20°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
25°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
19°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 84 %
Rain
23°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
136 %
Zakopane
62 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
20.05.2024, 17:39 | czytano: 557

Piknik Majowy w "jedynce" - na kadetów zawsze można liczyć (zdjęcia)

NOWY TARG. Wieloma działaniami włączyły się Prywatne Szkoły im. Venuleta w zorganizowanie bardzo udanego Pikniku Majowego na boiskach Szkoły Podstawowej Nr 1. Mnóstwo uczestników przyciągnęła nie tylko słoneczna majowa pogoda, ale i atrakcyjny program z mocnym mundurowym akcentem.

arch. szkoły
arch. szkoły
Kadeci-wolontariusze obsługiwali stoisko gastronomiczne, przygotowując kawę, herbatę, przynosząc i sprzedając smakowite wypieki. Szkoła sprowadziła na Piknik Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Błyskawica", która mogła prezentować swoje archiwalne pojazdy, umundurowanie i uzbrojenie.

Trener i wykładowca mundurowej młodzieży, sensei Aleksander Kozieł, zaciekawiał starszych i młodszych efektowną wystawą broni samurajskiej. Również zaproszony przez Szkołę sensei Mariusz Błaszkiewicz, zwany samurajem z Nowego Brzeska, który wschodnimi sztukami walk pasjonuje się od dziecka, ubrany w średniowieczną japońską zbroję lekką, na boisku „jedynki" dał niesamowity popis władania japońskimi sztyletami sai. W jego brzeskim dojo kadeci są częstymi gośćmi, a każda z tych wizyt służy doskonaleniu umiejętności sztuk walki i samoobrony. Był też grupowy pokaz Kenjutsu z użyciem japońskich mieczy.

Na czas Pikniku Szkoła użyczyła swojej strzelnicy w pobliskim budynku, a tam każdy chętny mógł – oczywiście pod okiem instruktora - chwycić za broń sportową i spróbować celności strzału.

Bardzo atrakcyjnymi punktami Pikniku były pokazy służb mundurowych, z którymi na co dzień współpracuje prywatne LO dla Młodzieży – policja prezentowała swoje pojazdy i wyposażenie, pokazując, jak alkogogle imitujące stan po użyciu alkoholu deformują rzeczywisty obraz, a straż pożarna rozwinęła węże gaśnicze, podając wysokie prądy wody i piany. To są właśnie momenty, w których prawie każdy młody człowiek marzy, by zostać strażakiem.

Ponieważ Szkoły im. prof. Venuleta są zespołem placówek, Policealna Szkoła Służb Medycznych była na Pikniku reprezentowana przez przyszłe higienistki stomatologiczne, które uczyły zasad profilaktyki.

Natomiast gdy trwający prawie do wieczora Piknik dobiegł końca, mundurowa młodzież składała jeszcze ławki i uprzątała teren. Na nią można było liczyć od początku do końca imprezy.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas