Strzelcy z mundurowego Liceum - najlepsi w Małopolsce (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Zakopane
Rain
24°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
21°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
24°
Wiatr: 10.8 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
17°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
22°
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
23°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
84 %
Nowy Targ
118 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 59 | 118 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
23.05.2024, 16:52 | czytano: 823

Strzelcy z mundurowego Liceum - najlepsi w Małopolsce (zdjęcia)

NOWY TARG. W kilku miejscowościach - Suchej Beskidzkiej, Nowym Sączu, Miechowie, Gorlicach i Nowym Targu organizowane były powiatowe eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety" 2024. Eliminacje wojewódzkie, z udziałem reprezentacji kilku szkół mundurowych z całej Małopolski, rozegrane zostały w Tarnowie. Nowotarscy kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży wrócili z nich w triumfie – z I miejscem zdobytym drużynowo w klasyfikacji chłopców. Sukcesy odnieśli też w klasyfikacji indywidualnej.

arch. szkoły
arch. szkoły
Jeśli w eliminacjach powiatowych 3-osobowa drużyna z PLO nie miała dużej konkurencji, gdyż uczniowie niewielu szkół systematycznie trenują strzelanie z ostrej broni, tak w zawodach rangi wojewódzkiej nasi kadeci, trenowani przez swoją instruktorkę, Małgorzatę Kupczyk, byli już poddani ostrej rywalizacji z drużynami szkół mundurowych w Tarnowie, Marcinkowicach, Gorlicach i Brzesku.

Wszystkie ekipy biorące udział w Zawodach z długą tradycją strzelały z broni tego samego typu – był to karabin bocznego zapłonu WOSTOK, produkcji rosyjskiej. Takich też karabinów używają kadeci podczas treningów na nowotarskiej strzelnicy LOK – każdy egzemplarz jest przyporządkowany jednemu użytkownikowi, indywidualnie wyregulowany i podpisany jego nazwiskiem. Członkowie reprezentacji PLO w większości trenują też w nowotarskiej sekcji LOK, społecznie prowadzonej przez instruktorów – Małgorzatę Kupczyk i Mateusza Jacukiewicza. Sekcyjne zajęcia odbywają się w każdy piątek.

Cała drużyna PLO, w składzie: Szymon Miśkowiec, Dawid Musiał i Nazar Zamai – spisała się nadzwyczaj dzielnie, zdobywając w sumie 817,5 punkta. Tym samym odniosła błyskotliwe zwycięstwo nad konkurentami i będzie reprezentować Małopolskę na etapie ljuż ogólnopolskim, w Bydgoszczy.

Zaprocentowało dobre wyszkolenie i przygotowanie, a chłopcy byli zdeterminowani, uważni i skupieni na strzelaniu. W klasyfikacji indywidualnej drugo- i trzecioklasiści z PLO również odnieśli sukcesy: Szymon uplasował się na II miejscu – z bardzo niewielką różnicą punktową w stosunku do zwycięzcy z Tarnowa; Dawid zdobył III miejsce, a Nazar VI. Dla reprezentantów – teraz już Małopolski – gratulacje i duże uznanie! Dodajmy, że drużyna z PLO ubiegłego również triumfowała na szczeblu wojewódzkim.

W klasyfikacji drużynowej chłopców 767 punktów.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas