Konkurs Mały Inżynier w Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
27.05.2024, 08:32 | czytano: 439

Konkurs Mały Inżynier w Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

Przygotowanie obiektu pływającego, który będzie w stanie unosić się na wodzie i transportować ładunek o określonej masie było zadaniem praktycznym w konkursie „Mały Inżynier” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Łapszach Niżnych.

Materiałami wykorzystywanymi przez uczniów do budowy były: plastikowe butelki różnego rozmiaru, listewki, tworzywa plastikowe, drut, sznurek czy taśmy izolacyjne, a do tego folia, listewki i oczywiście kartki papieru i ołówek aby pomyśleć i zaplanować, a nade wszystko naszkicować konstrukcję obiektu. Napędem owego obiektu był wentylator, który stanowił źródło owego wiatru w żagle. Wcześniej zespoły szkół zmierzyły się z testem zadań matematyczno-informatyczno-techniczno-przyrodniczych w części teoretycznej. Oczywiście wszystkie konstrukcje pływały i docierały do mety. Ważne okazały się budowa i ułożenie żagla, wyporność modelu i układ całego modelu. Jak zawsze uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Efekty na pewno widać na zdjęciach. Komisja, którą tworzyli w tym roku p. Michał Krzyszkowski z ZEW Niedzica S.A. i p. Andrzej Przystał z Urzędu Gminy oceniała m.in. funkcjonalność konstrukcji, jakość wykonania, estetykę i prezentację przygotowanego modelu.

Oto wyniki VII edycji konkursu „Mały Inżynier”:

I miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kacwinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Łapszance
III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Bronisława Czecha we Frydmanie

Nagrodami w konkursie w tym roku były zestawy klocków LEGO Technic ufundowanie przez Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. i Urząd Gminy Łapsze Niżne. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Dziękujemy Wójtowi naszej Gminy p. Jakubowi Jamróz i Prezesowi ZEW Niedzica S.A. p. Leszkowi Bajorek-Fiałkowskiemu za pomoc w organizacji konkursu i objęcie go honorowym patronatem. Dziękujemy komisji konkursowej i wszystkim uczestnikom konkursu - uczniom i nauczycielom za podjęcie wyzwania.

Jak co roku mamy nadzieję, iż nasz konkurs „Mały Inżynier” inspiruje uczniów i motywuje do działania, bo z prostych rzeczy można zrobić coś niezwykłego. Zachęcamy do poznawania tajemnic naszego świata, do majsterkowania i tworzenia nowych rzeczy, które mogą nam ułatwiać życie, bo jak mówił Albert Einstein: „Ważną rzeczą jest nie przestać pytać. Ciekawość ma swój powód do istnienia. Nigdy nie traćmy świętej ciekawości …”

Organizatorzy konkursu - Szkoła Podstawowa im. Bł. ks. J. Stanka w Łapszach Niżnych, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas