Płyn do czyszczenia kostki brukowej (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
28.05.2024, 06:03 | czytano: 232

Płyn do czyszczenia kostki brukowej (art. sponsorowany)

Kostka brukowa to eleganckie i praktyczne rozwiązanie stosowane dość powszechnie na podjazdy, tarasy i ścieżki. Niestety, z biegiem czasu na powierzchni kostek brukowych mogą pojawić się mchy i porosty, niszczące estetykę i utrudniając utrzymanie nawierzchni w czystości.

Do tego często szpecą ją także różnego typu smary oleje, substancje smoliste, zabrudzenia pochodzenia eksploatacyjnego, paliwa itp. Na szczęście z pomocą przychodzą specjalne płyny do czyszczenia kostki brukowej, które skutecznie usuwają te niechciane zabrudzenia. Znajdziesz je w ofertach sklepów internetowych takich jak na przykład Laboratorium Pani Domu.

Poznaj nowoczesny płyn do czyszczenia kostki brukowej


Środek do czyszczenia kostki brukowej, który znaleźć można choćby w ofercie wspomnianego sklepu Laboratorium Pani Domu pod adresem: https://laboratoriumpanidomu.pl/790-dom-i-ogrod to skoncentrowany preparat przeznaczony do usuwania mchów, porostów, grzybów i innych zabrudzeń z powierzchni kostki brukowej. W jego składzie znajdują się aktywne składniki, które rozkładają strukturę mchów i porostów, ułatwiając ich usuwanie z powierzchni kostki. 

W przypadku plam pochodzących z benzyny, olejów czy smarów warto wybrać z kolei środek do czyszczenia kostki brukowej zawierający silnie pieniące się detergenty skutecznie usuwające wszelkie chemiczne zabrudzenia kostki brukowej, które nie uszkadzają jej struktury. 

Jak używać płynu do czyszczenia kostki brukowej?


Stosowanie płynu do czyszczenia kostek brukowych jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu preparatu. Preparat należy dobrać w zależności od rodzaju zabrudzeń, które chcesz usunąć.

Czyszczenie mchów i porostów
Proces czyszczenia obejmuje zwykle następujące kroki:
 • przygotowanie powierzchni: przed użyciem płynu należy dokładnie zmieść z powierzchni kostki liście, błoto, piach i inne luźne zabrudzenia;
 • naniesienie płynu: płyn należy nanieść na powierzchnię kostki brukowej za pomocą opryskiwacza, szczotki lub gąbki;
 • należy pozostawić płyn na powierzchni kostki brukowej na czas określony w instrukcji, zwykle jest to kilka godzin;
 • po upływie czasu działania płynu, należy go dokładnie spłukać z powierzchni kostki brukowej czystą wodą.

Usuwanie tłustych plam
Do czyszczenia plam pochodzących z różnego rodzaju smarów, olejów itp., warto sięgnąć po skuteczny płyn, składający się z dwóch faz.
 • Przed rozpoczęciem czyszczenia należy wymieszać koncentrat, w celu połączenia się dwóch faz;
 • należy pokryć powierzchnię zanieczyszczonej kostki brukowej za pomocą spryskiwacza;
 • po około 15 minutach można zmyć preparat i resztki zabrudzeń za pomocą gorącej wody aplikowanej pod wysokim ciśnieniem;
 • po zakończonym spłukiwaniu preparatu należy zneutralizować kostkę wodą, co dodatkowo spowolni proces ponownego zabrudzenia kostki.

Podczas stosowania płynu do czyszczenia kostki brukowej zadbaj o swoje bezpieczeństwo


Przed użyciem płynu do czyszczenia kostki brukowej należy zawsze zapoznać się z instrukcją obsługi i stosować się do zaleceń producenta. Podczas pracy z płynem należy zachować podstawowe środki ostrożności, czyli:
 • unikać kontaktu ze skórą i oczami;
 • stosować rękawice ochronne;
 • w przypadku stosowania płynu w pomieszczeniach zamkniętych np. w garażu czy na parkingach podziemnych należy zapewnić odpowiednią wentylację;
 • płyn należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

O czym jeszcze pamiętać wybierając preparat czyszczący kostkę?


Wybierając produkt do czyszczenia kostki brukowej, należy zwrócić uwagę na jego skład i przeznaczenie. Niektóre płyny są przeznaczone do konkretnych rodzajów kostki brukowej, takich jak np. kostka betonowa, granitowa lub klinkierowa. Odpowiedni preparat możesz kupić online np. w Laboratorium Pani Domu.

Zanim zaczniesz czyścić dużą powierzchnię za pomocą płynu do kostki brukowej, warto najpierw wypróbować go na niewielkim fragmencie kostki, co pozwoli sprawdzić jego działanie. Stosując regularnie środek do czyszczenia kostki brukowej na mchy i porosty, można skutecznie zadbać o czystość na podjeździe, patio czy ścieżce ogrodowej.
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas