Na V Podhalańskim Festiwalu Modelarskim – kadeci czynnie obecni (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
28.05.2024, 14:50 | czytano: 514

Na V Podhalańskim Festiwalu Modelarskim – kadeci czynnie obecni (zdjęcia)

NOWY TARG. Przez dwa weekendowe dni, w Szkole Podstawowej Nr 11, odbywał się V Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA. Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży włączyło się w tę prestiżową, międzynarodową imprezę, wystawiając stoisko promocyjne, prowadząc pokazy i fundując jedną z nagród.

arch. szkoły
arch. szkoły
Mistrzowie miniatur z różnych ośrodków – klasyfikowani w kilku kategoriach wiekowych - prezentowali tego roku ponad 500 dzieł. Były to modele pojazdów militarnych – samochody, czołgi, wozy bojowe i transportowe, ale też samoloty, śmigłowce, okręty podwodne i statki, figurki żołnierzy z różnych armii świata. Były pojedyncze modele oraz całe zestawy – efektowne sytuacyjne dioramy i makiety. Nie brakło też kategorii fantasy.

Dzięki zaproszeniu przez organizatorów, czyli Grupę Modelarską Nowy Targ, mundurowa szkoła mogła wystawić swoje stoisko - z militarnymi rekwizytami i egzemplarzami broni palnej – które cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających w różnym wieku. Kadeci odpowiadali na wszystkie pytania związane z tokiem nauki oraz dalszymi perspektywami życiowymi. Urządzali też pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ponadto Szkoła była fundatorem jednej z nagród – przypadła ona modelowi samolotu transportowego Casa C-295M w polskich barwach czyli z tzw. szachownicą.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas