V Gminny Konkurs Pięknego Czytania (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Zakopane
Clouds
12°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
28.05.2024, 16:30 | czytano: 1064

V Gminny Konkurs Pięknego Czytania (zdjęcia)

Szkoła w Bańskiej Niżnej już po raz piąty gościła uczestników Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Na początku konferansjerki – Amelka Molek i Nikola Wyroba – przywitały zebranych i, jak to się dzieje co roku, przypomniały korzyści płynące z głośnego czytania oraz przeczytały wiersz. Tym razem był to utwór E. Szymańskiego „Książka”. Potem rozpoczęły się konkursowe zmagania.

arch. szkoły
arch. szkoły
Wzięły w nich udział trzyosobowe drużyny uczniów z klas IV – VI ze szkół z: Bańskiej Wyżnej, Boru, Maruszyny Dolnej, Skrzypnego, Szaflar, Zaskala i Bańskiej Niżnej. Uczestnicy rywalizowali w trzech etapach. W pierwszym przedstawili przygotowane przez siebie czytanie fragmentów literatury dziecięcej. W kolejnej części – po piętnastominutowym przygotowaniu – czytali wylosowane wiersze dawnych i współczesnych polskich poetów. Natomiast w najbardziej stresującym III etapie musieli zmierzyć się z tekstami, z którymi spotykamy się na co dzień, (reklamami, ulotkami, artykułami prasowymi, ogłoszeniami itp.) i odczytać je natychmiast po wyciągnięciu z kopert.

Rywalizacji przyglądało się jury w składzie: p. Iwona Gal – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach (współorganizator konkursu), p. Jolanta Piszczek – dyrektor Gminnej Biblioteki w Szaflarach i p. Bogumiła Kułach – dyrektor Gminnej Biblioteki w Białym Dunajcu, które oceniało występy drużyn po każdym etapie.

Zwycięzcami konkursu została drużyna ze szkoły w Szaflarach składająca się z Marii Gal – Zagórskiej, Katarzyny Furtak i Julii Kalaty. II miejsce zajęła drużyna z Maruszyny Dolnej, czyli: Julia Barglik, Maja Mozdyniewicz i Nadia Frysztak. Natomiast III miejsce zdobyła drużyna ze Skrzypnego w składzie: Maja Uryga, Gabriela Piszczór, Kacper Grzymała.

Jury przyznało także 4 tytuły „Mistrzów Pięknego Czytania”, które zdobyli: Maja Mozdyniewicz z Maruszyny Dolnej (szczególne wyróżnienie jury), Julia Kalata z Szaflar, Lena Wilkus z Bańskiej Niżnej oraz Marcin Jarosz z Bańskiej Wyżnej.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Tego dnia odbyło się jeszcze jedno miłe wydarzenie. P. Anna Krupa – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu w Bańskiej Niżnej, które organizuje akcję zbierania pieniędzy na leczenie uczennicy naszej szkoły Marii Białońskiej, wręczyła nagrody szkołom z Bańskiej Niżnej, Borui Czerwiennego, które zebrały najwięcej ubrań w ramach akcji „Ubrania zbieramy, Marysi pomagamy.”

Na koniec p. dyrektor szkoły w Bańskiej Niżnej podziękowała wszystkim uczestnikom, opiekunom, którzy przygotowali ich do konkursu, oraz jurorkom. Wyraziła też uznanie dla organizatorek konkursu – p. Anny Krupy i p. Agnieszki Cierniak. Potem pożegnała gości, zapraszając ich jednocześnie na przyszłoroczny – VI Konkurs Pięknego Czytania.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas