Goszczyński dla najmłodszych (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Nowy Targ
Clouds
16°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
10.06.2024, 11:06 | czytano: 583

Goszczyński dla najmłodszych (zdjęcia)

W ramach obchodów Dnia Dziecka I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu rozpoczęło akcję „Goszczyński dla najmłodszych”. W związku z tym grupa teatralna przygotowała spektakl autorstwa Krzysztofa Kokota „Albo smok, albo smog”, w reżyserii Anny Sokołowskiej. Ta zabawna sztuka jest wesołą interpretacją historii i postaci Smoka Wawelskiego, który stał się ofiarą paskudnego smogu.

arch. szkoły
arch. szkoły
4 i 5 czerwca w progi auli szkoły, na zaproszenie pani dyrektor Marty Sokołowskiej, zawitali na cztery przedstawienia uczniowie nowotarskich szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami. Wyjątkowymi gośćmi były dzieciaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Rabce-Zdroju i silna grupa z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "CHATKA”, których to wizytę koordynował Wojciech Grzybek. Na uwagę zasługuje również fakt, że licealiści chętnie zaangażowali się w pomoc, by wszyscy bezpiecznie dotarli na II piętro, a potem spokojnie opuścili mury szkoły. Było to doskonałe doświadczenie empatii i pomagania.

Dla uczniów szkół podstawowych to pierwsze zapoznanie się ze szkołą, do której może w przyszłości trafią, a dla grupy z Rabki-Zdroju i z „Chatki” to na pewno doskonała rozrywka i chwila radości. Wszyscy zostali obdarowani słodkościami.

Akcja ta z pewnością będzie ważnym punktem w kalendarzu działań szkoły.

źródło: skoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Świetny pomysł!!Wspaniała inicjatywa!!13:35, 10 czerwca 2024
Jacek
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas