"Sprawni jak żołnierze" - wojewódzkie zawody kadetów (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Rabka Zdrój
Clouds
20°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
13.06.2024, 19:48 | czytano: 398

"Sprawni jak żołnierze" - wojewódzkie zawody kadetów (zdjęcia)

NOWY TARG – MARCINKOWICE. Zwłaszcza w życiu młodych ludzi, którzy aspirują do pracy w różnego rodzaju służbach mundurowych – aktywność fizyczna odgrywa wielką rolę. Dlatego też Kuratorium Oświaty w Krakowie, przy wsparciu i pomocy Zespołu Szkół w Marcinkowicach koło Nowego Sącza, zorganizowało dla kadetów szkół mundurowych z województwa małopolskiego zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze 2024".

arch. szkoły
arch. szkoły
Były to mistrzostwa kadetów na etapie wojewódzkim. Zwycięzcy - już w nowym roku szkolnym - mają wziąć udział w organizowanych dla szkół mundurowych zawodach ogólnopolskich. Celem tych zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych RP, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Zmagania są rywalizacją, zarazem też sprawdzianem umiejętności sportowo-obronnych i ratowniczych. Tak na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim, uczestniczą w nich trzyosobowe zespoły - oddzielnie dziewczęta i chłopcy. W trakcie zawodów - w których oczywiście wzięli udział kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu (PLO) w składzie: Emilia Święty, Marta Borowicz, Sandra Koper, Tomasz Chorąży, Eryk Szczepaniak i Nazar Zamai – rozgrywane były różne konkurencje:
- test sprawnościowy
- bieg wahadłowy 10 x 10 m
- strzelanie z karabinka
- bieg na orientację
- podtrzymywanie życia - pierwsza pomoc przedmedyczna.

Suma zdobytych punktów z wymienionych konkurencji wskazywała kolejność poszczególnych zespołów. Zwycięzca zawodów mógł być tylko jeden i to on pojedzie na zawody ogólnopolskie. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, zwycięzcami zostali uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Pozostałe zespoły, w tym również dwie drużyny kadetów z PLO, co prawda nie zwyciężyły, ale miały możliwość konfrontacji swoich umiejętności i sprawności w rówieśniczym gronie.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas